Skocz do zawartości
Forum

Wróżka Zębuszka


nikawa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, mojemu synowi rusza się pierwsza jedynka. Niestety ząb stały jest już dość dobrze widoczny, i obawiam się, że krzywo wyrośnie. Wyrasta za zębem.
Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Mam biedaka katować dentystą? Syn siedzi i stara się rozruszać ząbek. Ale wciąż jest dość mocno osadzony. Może to tylko złudzenie, że ząbek rośnie krzywo. Ale skoro nie ma miejsca, to ma problem z właściwym ułożeniem, prawda?
Ech... A ja mu nie wierzyłam, że mu się ząb rusza i nie kazałam "specjalnie" go dotykać. Myślałam, że on chce, żeby mu wypadł, bo liczy na Wróżkę Zębuszkę, która przychodzi do kuzynostwa i do mnie przyszła za ósemkę... Już byłam gotowa mu wykrzyczeć, że nie ma żadnej Wróżki...A on mi po prostu dojrzewa! Już!?

Odnośnik do komentarza

u mojej też wszystkie zęby stałe wyrastały za zębem mlecznym .. też ze dwa może trzy były, że stały już się przebił a mleczny jeszcze się trzymał.. dentystka nic o tym nie mówiła jak widziałam, wyrwała raz mleczaka ale już tak strasznie dyndał, że aż przeszkadzał. Jak to się ma do krzywego wyrastania to nie wiem bo moja mała ma problem ortodontyczny ale u nas to sprawa genetyczna niestety.

Odnośnik do komentarza

anaaa, ale "ząb za zębem", to w naszej sytuacji oznacza, że nie jest pod nim, ale za nim. Poszłam dziś do dentysty. Przyjęła nas ortodontka. Powiedziała, że niezwykle wcześnie zaczynają wyrastać stałe zęby u mojego syna. Dodała, że będzie trzeba wcześniej zmienić pastę. Przyznała, że nieciekawie to wygląda. Daje 2 tygodnie na wypadnięcie, jak nie wypadnie, to wracamy by usunąć. Dała również wskazówki synkowi, jak ma popychać nowy ząb na stary. W zasadzie ten nowy ząb jest na tyle szeroki, że zajmuje miejsce aktualnie dwóch ząbków. A tylko jeden się rusza :/ Wiem, że stałe zęby są większe, ale ja lubiłam białe i równe mleczaki mojego dziecka ;)
Zęby to coś na czym absolutnie się nie znam. Wolałam temat kupy niemowlęcej :P

Odnośnik do komentarza

Cynamon
u mnie córka nie jest na tyle odważna jeżeli chodzi o własne zęby :) a widać, że niestety rosną jej krzywo. jestem ciekawa co na to powie sam ortodonta ... nie chcę dziecka straszyć aparatem na zęby, a z drugiej strony lepiej żeby miała go teraz, a nie męczyła się później...

a czemu straszyć? u nas starsza na bank będzie miała kiedyś aparat .. i też bała/boi się aparatu ale podkreślam plusy, że zęby będą proste i ładne a w aparacie gumki mają różne kolory (chyba tak to się nazywa) nawet poszukałam jej zdjęcia w necie z kolorowymi i automatycznie jej nastawienie się zmieniło :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...