Skocz do zawartości
Forum

Pocenie się 5-latka


Rekomendowane odpowiedzi

Byłam u pediatry, zażywaliśmy kwasy omega, vit D, i nic bez zmian. Byliśmy u endokrynologa w tym tygodniu i też stwierdziła że dziecko zdrowe. Mamy tylko zbadać chlorki i wysyłają profilaktycznie do dermatologa, ale po co dermatolog jak dziecko nie ma czystą skórę. Mi się wydaje ze to hormonalne ale endokrynolog nie bierze póki co tego pod uwagę. Czy ktoś z was spotkał się może z podobnym problemem u dziecka?

Odnośnik do komentarza

Olga81, trudno przez Internet określić, z czego wynika nadmierne pocenie u Twojego dziecka - czy to oznaka jakiejś choroby gruczołów potowych, czy naturalna cecha Twojego dziecka i nie ma powodów do obaw. Jeżeli lekarze bagatelizują "problem", to cóż my forumowicze możemy pomóc? Zachęcam jednak do przeczytania artykułu: http://poradnik-logopedyczny.pl/dzialy-pokrewne/porady-medyczne/198/nadmirne-pocenie-u-dzieci-i-mlodziezy-a-choroby-gruczolowe.html. Może tam znajdziesz jakieś potrzebne informacje, które mogłyby Ci pomóc w znalezieniu odpowiedzi na niektóre pytania. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Witam, wszystkich.Sytuacja bez zmian.Nie jest ciepło w domu.Zauważyłam, że on jak się trochę zaczyna denerwować albo krępuje go jakaś sytuacja, to z rąk mu się leje aż pot.Przepraszam wszystkich ale zaczynam podejrzewać że to są skutki uboczne poszczepienne.Wiem, że zaraz posypie się na mnie fala krytyki tych co są za szczepieniami.Ale powiem Wam jedna rzecz, moje dziecko miało 3 migdał od 9 miesiąca życia, laryngolog powiedział, że to poszczepienne.Pocić się stópki też zaczęły mu w tym samym czasie, w 9 miesiącu życia.On do roku nie mógł chodzić w kapciach bo były mokre w środku, chodził tylko i wyłącznie w skarpetkach.W domu u nas nie jest ciepło, nie przegrzewam i nigdy nie przegrzewałam dziecka.Po jakimś czasie zaczęły mu się pocić dłonie, a teraz ma problem i poci się pod pachami.Lekarze mówią uroda.Przepraszam, ale przez tą urodę moje dziecko mając 5 lat ma kompleksy, już, a co będzie dalej w wieku dorastania?Depresja?Nie wiem co mam dalej robić.....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...