Skocz do zawartości
Forum

Przygotowanie pięciolatka do szkoły


Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziecko w tym roku pójdzie do przedszkola jako 5 latek. W grupie która będzie stworzona będzie 24 dzieci( taka jest decyzja wójta), będą to dzieci 6 letnie które nie muszą iść do szkoły, dzieci 5 letnie oraz dzieci 4 letnie (najprawdopodobniej takie które jeszcze nie chodziły do przedszkola). Mam zapytanie ( wiem że można łączyć dzieci w przedszkolu w różnym wieku) jaka powinna być powierzchnia sali w której będą uczyć się dzieci?? Tak naprawdę to boimy się czy przedszkolanka poradzi sobie z taką grupą gdzie część dzieci trzeba przygotować do pójścia do szkoły, a części pomóc zaaklimatyzować się w przedszkolu. Tak naprawdę to nie wiemy w którą stronę uderzyć aby rozwiązać nasz problem lub rozwiać wątpliwości, Pani dyrektor trochę nas zbywa.

Odnośnik do komentarza

dla mnie to nie trafiony pomysł z łączeniem dzieci różnego wieku, gdybym była mamą takiego 4-lataka, co jeszcze nie chodził do przedszkola, to szukałabym mu innej placówki, ja spotkałam się z praktyką łączenia 4-latków nieprzedszkolnych z 3-latkami, ale nie ze starszymi dziećmi, które się dobrze czują w przedszkolu...na Twoim miejscu szukałabym innego przedszkola z lepszym podziałem wiekowym

Odnośnik do komentarza

Problem tkwi w tym że mieszkam na wsi i nie mam za dużego wyboru, nie chciałabym również dziecku zmieniać kolegów z którymi chodził już do przedszkola, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie że sala w której mają przebywać jest za mała na tą ilość dzieci ( sanepid to stwierdził dwa lata temu).

Odnośnik do komentarza

wesola30
Problem tkwi w tym że mieszkam na wsi i nie mam za dużego wyboru, nie chciałabym również dziecku zmieniać kolegów z którymi chodził już do przedszkola, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie że sala w której mają przebywać jest za mała na tą ilość dzieci ( sanepid to stwierdził dwa lata temu).

rozumiem Twoje obawy, w takim razie może trzeba sprawdzić, w sanepidzie jak z tą salą jest?

Odnośnik do komentarza

Przygotowanie do szkoły trwa caly rok, adaptacja nowych przedszkolaków co najwyżej kilka tygodni, wiec pani sobieporadzi, do tego ma zreszta kwalifikacje. Mieszana wiekowo grupa ma sporo zalet, młodsze dzieci podciasgaja się do poziomu starszych, starsze uczą się opiekunczosci i pomagania innym. Na podwórku są przecież dzieci w różnym wieku i bez problemu się dogaduja i razem bawią, nie patrząc w metryki.
Jedyny problem u was to zbyt mala sala, warto naciskać na władze gminy by cos z tym zrobily

Odnośnik do komentarza

zgadzam się z wpisem marzen@ bo to co piszesz może mieć wiele pozytywów - to kwestia tylko dobrej organizacji pracy przez panią - oczywiście z punktu widzenia dzieci starszych dobrze by były przygotowywane do systemu szkolnego ale co do tych sal warto o to walczyć by mieli odpowiednie zaplecze

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...