Skocz do zawartości
Forum

Jaka pasta do zębów dla przedszkolaka?


Rekomendowane odpowiedzi

moja Juleczka nie lubi past dla dzieci, pluje nimi, ale podczas mycia wspólnego zębów, domaga się pasty dla dorosłych, dlatego ja używam teraz pasty dziecięcej wcześniej ziajki (tej z bobrem) ale teraz ze względu na siebie kupujemy elmex - bo ona właśnie zawiera fluor i jakoś to nam idzie, pastę tę poleciła mi znajoma lekarka

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

efka
Bez fluoru, nasze dziecko od pierwszego ząbka ma ajonę i jak dotąd wszystko jest w najlepszym porządku. Najważniejsze jest wywołanie nawyku - dziecko mające kilka lat powinno już samodzielnie myć zęby.

to bardzo ważne, co piszesz, ale prawda jest taka, że dziecko 2-3 letnie nie umyje sobie ząbków dokładnie, dorosły musi pomóc

Odnośnik do komentarza

Cześć,
to mój pierwszy wpis - więc witam wszystkich serdecznie ;)

Jestem mamą 9-latka. Od zawsze myje zęby pastą bez fluoru, nigdy nie wyraziłam zgody na fluoryzację w szkole. Jego zęby są zdrowe. Internet dostarcza wielu wiarygodnych publikacji na temat szkodliwości fluoru. W wielu państwach UE fluoryzacja została wycofana (np. Dania). Pasty bez fluoru szczególnie są ważne dla dzieci, kiedy to nie potrafią dokładnie wypłukać ust i przenika on do organizmu albo przez błony śluzowe albo przez połknięcie. Naukowcy nazywają go "cichym zabójcą". Nie znalazłam badań potwierdzających, że ma pozytywne działanie. Od dłuższego czasu stosujemy pastę truskawkowo-malinową, ekologiczną dostępna np. tutaj: http://econaturals.pl/19-pasta-do-zebow-dla-dzieci-z-wyciagiem-z-truskawek-i-malin.html - tańszej w sieci nie znalazłam. Kupuję tam też szczoteczki bambusowe - tak samo skuteczna, a do tego biodegradowalna - warto dzieci uczulać na ekologię.

Mam nadzieję, że przekonam chociaż jedną osobę do zmiany przyzwyczajeń i zrezygnowanie z fluoru.

Pozdrawiam
Jaśmina

Odnośnik do komentarza

nam pani pedodonta zaleciła do 2 latek mycie pastą elmex a po dwóch latkach pastą colgate z kotkiem dwa razy dziennie (rano dziecko może umyć samo pod nadzorem rodzica a wieczorem rodzice myją by było to dokładnie zrobione) natomiast po 6 latkach zalecono nam używanie pasty dla dorosłych lub typu junior chodzi o zawartość fluoru ,zaleciła tez by w nocy dzieci piły tylko wodę zresztą u nas stosujemy to od maleńkości dzieci (wiadomo mleczko było do 1-1,5 roku) a wizyty u stomatologa mamy co kilka mies. regularnie dzięki dobremu pedodoncie dzieciaki teraz (3 i 6 lat) nie boją się i chętnie dają obejrzeć ząbki czy po fluorkować .

Odnośnik do komentarza

Pasta dla dzieci może mieć fluor !!! Tylko oczywiście ma mniejsze stężenie, bo 500 ppm fluoru, ze względu na to, że dzieci połykają pasty, a jej nie wypluwają. Fluor w nadmiarze może być szkodliwy, ale radzę sobie też poczytać jakie efekty ma przedawkowanie witaminy C. ;) Odpowiednia dawka każdego suplementu i wszystko jest okej. Pasta nie powinna się pienić w ustać, musi mieć delikatny i przyjemny smak (np. mięta z jabłkiem). Nie może być słodka, bo wtedy posmakuje i maluch będzie ją zjadał. Nie powinna mieć SLS-ów i parabenów. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...