Skocz do zawartości
Forum

Pierwsze samodzielne pisanie waszych dzieci?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Moja w ogóle literkami niezainteresowana. Ale jeszcze 3 lat nie ma. Woli rysować, kolorować, malować, wyklejać, lepić z ciastoliny. Jeśli będzie wykazywać zainteresowanie to jej nie widzę przeszkód, póki co ma jeszcze czas. Jak pójdzie do szkoły to wyjścia nie będzie miała :) Na razie niech sie cieszy wolnością :)

Odnośnik do komentarza

moja Oliwka ma 5 lat pisze zdania, ale nie pamietam kiedy zaczeła pisac pierwsze wyrazy, wiem ze stalo sie to bardzo szybko najpierw pisala swoje imie, póxniem mama,tata itp. I tak samo było z czytaniem, stalismy przed sklepem a ona pyta czy tam jest napisane market budowlany, az mnie zatkało i od tamtej pory ciagle coś czyta ale w szkole niechetnie pokazuje swoje umiejętności.

http://www.suwaczki.com/tickers/c55fj6yxbgntcc6i.png

Odnośnik do komentarza

Ulla, tym się nie martw. Ja potrafiłam czytać i pisać dość wcześnie. Do przedszkola nie chodziłam. A w zerówce byłam szczęśliwa, że potrafiłam wykonać zadania bez wysiłku. Były też zabawki. Mój starszy brat wypożyczał dla mnie książki w bibliotece szkolnej (przy okazji nabijał sobie ilość na karcie;).
Ja się nie nudziłam. A nawet nie pamiętam nauki czytania. Moja mama wspomina, że siadałam jej na kolanach i czytałam z nią gazety :) ponoć wykazywałam spore zainteresowanie. Myślę, że starsze rodzeństwo też mogło mieć na to wpływ.
Ulla, w szkole dzieci głównie utrwalają wiadomości, które wynoszą z domu (przynajmniej na tym pierwszym etapie nauki).

Odnośnik do komentarza

u nas z pisaniem w zasadzie nie ma problemów Natasza poznała już wszystkie literki łatwe wyrazy pisze sama a te bardziej skomplikowane trzeba jej literować i wtedy napisze podpisywać sie nauczyła jak skończyła 3,5 roku i powiem szczerze ze takie ładne te literki pisze że az sie śmiejemy ze lepiej to robi niż jej o 10 lat starszy brat który pisze jak kura pazurem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...