Skocz do zawartości
Forum

Wychowanie w równości płci


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

ja uważam, że pod pewnymi względami równość się należy: godność ludzka, szacunek, tolerancja itd, ale jednak uważam, że kobieta to ta słabsza płeć, nie powinna wykonywać niektórych zawodów...natura tak stworzyła kobietę, żeby rodziła dzieci, kobieta ma zdolności do karmienia piersią, więc naturalnie ukierunkowana jest na dzieci, taka natura:) poza tym nie jestem za adopcją dzieci przez pary homoseksualne (bo naturalna rodzina składa się z matki, ojca i dzieci, a nie dwóch matek czy dwóch ojców...)

Odnośnik do komentarza

Zależy co się przez tę równość rozumie. Wiadomo różnice są niezaprzeczalne: inaczej wyglądamy, inaczej myślimy. Warto, żeby nie karmić naszych maluchów stereotypami, że kobieta to przede wszystkim mama, osoba od garów i sprzątania, a facet, to ten, co pracuje, fajny tata, który pobawi się z dziećmi (kiedy matka myje w domu okna :). Moja starsza córka lubiła bawić się samochodami i oglądać film "Auta" i wcale mi to nie przeszkadzało.
To niezaprzeczalny fakt, że kobiety są na wielu płaszczyznach traktowane gorzej niż mężczyźni i warto dzieciom (zwłaszcza dziewczynkom) mówić, że nie muszą się na to godzić. Zwłaszcza jeśli chodzi o pracę, bo na tym poziomie wydaje mi się, ze często dochodzi do nadużyć i nierównego traktowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...