Skocz do zawartości
Forum

3-latek uwielbia mleko


Gość xxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) Mój 3-letni synek uwielbia mleko. Zaczynam się martwic, bo może pije go po prostu za dużo 1- 1.5 ?
Je jak to dzieci czasami więcej czasami mniej w zależności od dnia. Oprócz białego sera (nie lubi) je wszystko. Nie pije napojów gazowanych tylko herbatki, soki, wodę i mleko. Tylko, ze ostatnio mam wrażenie, że zamiast soku woli mleko.
Nigdy nie miał problemów z wagą, zawsze proporcjonalnie do wzrostu. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

Wypija 1- 1,5 litra mleka dziennie. Jak miał 2.5 toku zaczęliśmy mu podawac porcję krowiego na przemian z modyfikowanym. Jak skończył 3 latka (w lipcu) to zrezygnowaliśmy całkowicie z modyfikowanego.
Próbuję owszem zamieniac a może wodę a może herbatkę. Ale nie zawsze to pomaga. On potrafi sam siegnac mleko z lodówki i powiedziec mamusiu mleczko poproszę.
Tak właśnie powinnam zapytac jakiegoś specjalisty, ale jak pytam naszego pediatrę to słyszę jak lubi i chce to podawac.

Odnośnik do komentarza

no to faktycznie dużo pije moim zdaniem za dużo bo w jego wieku nie jest to wskazane - tym bardziej, że pewnie spożywa jeszcze inne produkty mleczne i wiele rzeczy do jedzenia ma mleko w składzie - warto ustalić stanowczo kiedy będziecie pili - początki będą ciężkie ale myślę, że uda się ustabilizować sytuację a co do specjalisty warto popytać zawsze

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

moj brat - teraz ma 21 lat - ale zawsze - od dziecka - 2-3 lata pil tez duzo mleka [mama nie podawala mu wody, pozniej sporadycznie] - nawet 2litry czasem to dla niego za malo na dzien...

a chlop zdrowy, silny, madry, nie choruje etc... widocznie jego organizm sie domaga...
ps jak juz brat podrosl - ok 4-5 latek sam siegal mleko z lodowki i pil! [takie zimne]

mleko w sporych ilosciach pije do tej pory

Odnośnik do komentarza

Przyznam, że nie rozumiem w czym problem. Skoro dziecko lubi, a nie ma na mleko reakcji alergicznej to czemu mu zabraniać picia. Jak lubi to niech pije, lekarz miał rację. Syn uwielbia nabiał od mleka po wszystkie inne pochodne i nie widzę w tym ani nic złego, ani szkodliwego. Jak nic się nie dzieje to nie ma sensu odbierać tego dziecku :) Lepsze mleko niż kilka batoników dziennie, prawda? :)

Odnośnik do komentarza

Kamilkirsk
Przyznam, że nie rozumiem w czym problem. Skoro dziecko lubi, a nie ma na mleko reakcji alergicznej to czemu mu zabraniać picia. Jak lubi to niech pije, lekarz miał rację. Syn uwielbia nabiał od mleka po wszystkie inne pochodne i nie widzę w tym ani nic złego, ani szkodliwego. Jak nic się nie dzieje to nie ma sensu odbierać tego dziecku :) Lepsze mleko niż kilka batoników dziennie, prawda? :)

jestem tego samego zdania co Kamilkirsk ponieważ u mnie była podobna sytuacja,co prawda zakończyłam karmienie przed 3 rokiem życia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...