Skocz do zawartości
Forum

Godziny w formularzu a na umowie


NuSiAaa

Rekomendowane odpowiedzi

hej
dawno mnie tu nie było... no brak czasu przy 2 maluchów .....

jednak jest coś co nie daje mi spokoju i potrzebuje was o to zapytać...

Jak ustalałyście godziny przebywania dziecka w przedszkolu ?
mianowicie chodzi mi o to że składając papiery podczas rekrutacji powiedziano mi by wpisać jakiekolwiek godziny w jakich dziecko ma uczęszczać do przedszkola a przy podpisywaniu umowy wpisze się już prawidłowo jak komu pasuje... no to ok...polecono mi dla bezpieczeństwa wpisać 6.00-16.00 gdyż pracuje w systemie dwuzmianowym. jednak przy podpisywaniu umowy dowiedziałam się (i nie tylko ja ku memu zdziwieniu!) że nie można ukrócić godzin podanych w formularzu i że będę musiała za nie płacić mimo iż dziecko nie będzie w tym czasie w przedszkolu i są to pieniądze których mi nie zwrócą... tak wiec przedszkole będzie otrzymywać ode mnie za to że moje dziecko siedzi w domu ponad 100 zł miesięcznie gratis.... czy tylko u mnie jest tak dziwnie czy u innych też....
nie mogę sobie na takie coś pozwolić gdyż sama wychowuje 2 dzieci..ledwo koniec z końcem wiąże a tu takie numery... dodatkowo dowiedziałam się ze nie mogę przelewem przedszkola opłacić tylko w tym dniu kiedy zbierają forsę w przedszkolu bo po terminie jak zapłacę to mi dziecko skreśla z listy....

no i tak mnie ciekawi czy to moje przedszkole takie chore czy tak jest wszędzie ?

piszcie prosze...

Odnośnik do komentarza

U mnie na początku też tak wymyślili że jak na formularzu tak ma już być nie można zmienić,ale po proteście rodziców można zmienić na mniej jak i na więcej godz niż było w formularzu.
U mnie jest czytnik kart i przy oddawaniu i odbieraniu musimy kartami do czytnika i płacimy za tyle godz ile jest zarejestrowanych jeśli ktoś rano zapomni a odda dziecko o 8 to mu liczą od 6 a jak ktoś popołudniu zapomni a np odbierze o 14 to mu liczą do 16.

Odnośnik do komentarza

to u nas nie ma żadnych deklaracji:taniec1::taniec1:
przedszkola pracuje od 6,30 do 16,30 i w tych godzinach dziecko morze być,raz krócej raz dłużej
stała opłata to 30 zł na radę przedszkola co miesiąc
i 4 zł za posiłek dzienny-jak dziecka nie ma nie płacisz
resztę opłaca gmina
i tak jest dla wszystkich,chyba,że rodziców nie stać na wyżywienie to płaci Mops

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

a odnośnie indywidualnych ustaleń w przedszkolach
to ostatnio był w pytaniu na śniadanie poruszany ten problem i pani z kuratorium oświaty mówiła,że większość z tego co ustalają przedszkola(oczywiście państwowe) jest w sumie bezprawne a rodzice o tym nie wiedzą
na przykład dyrekcja przedszkola nie może nakazywać tz"wyprawki"-każdy zakup ma być dobrowolny
rodzice dzwonili do studia i czytali liste gdzie był papier toaletowy,chusteczki,a nawet papier ksero
i wypowiedz kuratorium-żadne zakupy nie mogą być nakazane i powodować że ich brak skreśla dziecko z listy
niestety wielu dyrektorów przedszkoli traktuje placówki jak "własne podwórko"

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

Nusiaaa kto odkładnie poinformował cię o możliwości zmniejszenia godzin pobytu dziecka po wcześniejszym zadeklarowaniu maksymalnej ich liczby?

W naszym regulaminie jest podpunkt dotyczący tej sprawy. W przypadku zmiany na krótszy okres czasu od zadeklarowanego dziecko zostanie skreślone z listy. I ja się temu nie dziwię. W końcu każdy mógł zaznaczyć maksimum a później zmienić zdanie. A wiadomo im więcej godzin, tym większa kasa.

Odnośnik do komentarza

u nas jest zeszyt (się wpisuje kiedy dziecko zostało przyprowadzone) a za jakieś 2-3 tygodnie oddają czytniki i będą karty. Przy zapisach trzeba było podac jedynie orientacyjną liczbę godzin pobytu w przedszkolu (nie od-do, tylko liczbowo np. 8-9 godzin).
Agusia20112 te ustalenia przedszkolne co do wyprawek nie są bezprawne- bezprawne jest jedynie to, w jaki sposób o wyprawce nauczyciele informują. Powiedzieć, że potrzeba określonych rzeczy, zawsze można. nie można natomiast mówić tego w sposób, który sugeruje rodzicom jakoby był to ich obowiązek a nie prośba z mozliwością wyboru. A najczęściej tak to właśnie wygląda. Ma być - i koniec. Nawyki nauczycielskie niestety. Ex cathedra wszystko a biedny głupi rodzic kiwnie głową zamiast poprosić o podstawę prawną. Q..va mać ja nigdy szkoły i nauczycieli nie lubiłam, a teraz moje małe zaczynają wojnę z systemem tzw. edukacji- będą miały we mnie sojusznika.

http://davm.daisypath.com/FUImp1.pnghttp://lpmf.lilypie.com/gFDDp2.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/018/018223982.png
http://lbyf.lilypie.com/FTMSp2.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/018/018223980.png?8870
http://pl.lennylamb.com/sliders/show/1_2009_7_27_slider.jpg

Odnośnik do komentarza

NUSIU u mnie w przedszkolu jest dokladnie tka jak u ciebie.
U nas platnymi godzinami sa 13-15 i tak jak w zeszlym roku oddawali za te godziny, jesli dziecko bylo wczesniej odbierane, tak teraz musi siedziec i pieniedzy nie oddzada, a jesli bedzie czesto zabierane (wiadomo sporadycznie moze bo trzeba) to bedzie skreslone z listy przedszkolakow.

Tez mnie to bardzo zirytowalo, bo ja pracuje od 8 do 12 i idac z pracy moge po obiedize dizecko odebrac z przedszkola, a tak to musi siedziec.....to jest chore

http://lb5m.lilypie.com/8OQ1p1.pnghttp://lb2m.lilypie.com/Pmy5p2.png

Odnośnik do komentarza

Na problem trzeba popatrzeć z innej perspektywy niż własna bo dla rodziców chore, ale nie dla dyrektora placówki. Darmowych jest pierwszych 5 godzin, za pozostałe trzeba płacić. Kuratorium i jego zasady to jedno a przedszkoli państwowych jest za mało. Na jedno miejsce przypada w zależności od miejscowości od kilku do kilkunastu dzieci. To przecież logiczne, że miejsce dostaną te których rodzice wyrażą chęć pozostawienia ich na jak najdłuższy czas.

Odnośnik do komentarza

NuSiAaa a ja rozumiem ,że dla Ciebie to problem,bo musisz płacić ,za coś czego nie wykorzystasz.Jeśli przy wypełnianiu formularza wprowadzono cie w błąd to porozmawiaj o tym.Wiadomo,że jak jesteś w domu to nie ma sensu płacić za siedzenie dziecka dodatkowe godziny.Ja też bym się nie zgadzała z czymś takim, bo z tego wynika,że aby dziecko zostało przyjęte do przedszkola musisz płacić za największa ilość nadgodzin

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

agusia20112
z tego wynika,że aby dziecko zostało przyjęte do przedszkola musisz płacić za największa ilość nadgodzin

agusia nie powinno tak być, ale tak jest. Wcześniej planowałam oddać B. na 6 godzin, ale nie dostałby się. Więc jest jak jest, a darmowy pobyt 5 godzinny to w większości miast między bajki można włożyć. Niestety w takiej rzeczywistości funkcjonujemy, że prawo prawem a życie życiem.

Odnośnik do komentarza

czytając ten watek ciesze sie że mój synek chodzi do "normalnego "przedszkola, standardowo jest do wyboru od 7 do 16 lub od 8 do 13,tak chodzi mój synek,czyli na te 5 godzin i płace aby 4 zł za wyżywienie za każdy dzień jego obecności w prezedszkolu(za te dni w których go nie ma, nie płace nic).wiec góra 88 zł na miesiąc wychodzi, wiadono we wrzesniu dochodzi do tego ubezpieczenie i jakies ksiązki czy kredki o ile sie wszystcy rodzice na ich zakup zgodzą.synek drugi rok chodzi do tego przedszkola i jestem z niego zadowolona. gdy zdecyduja sie rodzice nie na ten 5 godzinny ale dłuższy pobyt od 7 do 16 to za każda dodatkowa godzine poza tymi 5, dopłacaja jakąs kwote, dokładnie nie pamiętam ale do 1 zł i jakies grosze za godzine.a jak jest z tym gdy np dziecko jest zapisane do 16 a odbierane jest godzine czy 2 wczesniej na przydłak to nie wiem, czy licza cały dzień czy dokładnie każdą godzine.

Odnośnik do komentarza

NuSiAaa
hej
dawno mnie tu nie było... no brak czasu przy 2 maluchów .....

jednak jest coś co nie daje mi spokoju i potrzebuje was o to zapytać...

Jak ustalałyście godziny przebywania dziecka w przedszkolu ?
mianowicie chodzi mi o to że składając papiery podczas rekrutacji powiedziano mi by wpisać jakiekolwiek godziny w jakich dziecko ma uczęszczać do przedszkola a przy podpisywaniu umowy wpisze się już prawidłowo jak komu pasuje... no to ok...polecono mi dla bezpieczeństwa wpisać 6.00-16.00 gdyż pracuje w systemie dwuzmianowym. jednak przy podpisywaniu umowy dowiedziałam się (i nie tylko ja ku memu zdziwieniu!) że nie można ukrócić godzin podanych w formularzu i że będę musiała za nie płacić mimo iż dziecko nie będzie w tym czasie w przedszkolu i są to pieniądze których mi nie zwrócą... tak wiec przedszkole będzie otrzymywać ode mnie za to że moje dziecko siedzi w domu ponad 100 zł miesięcznie gratis.... czy tylko u mnie jest tak dziwnie czy u innych też....
nie mogę sobie na takie coś pozwolić gdyż sama wychowuje 2 dzieci..ledwo koniec z końcem wiąże a tu takie numery... dodatkowo dowiedziałam się ze nie mogę przelewem przedszkola opłacić tylko w tym dniu kiedy zbierają forsę w przedszkolu bo po terminie jak zapłacę to mi dziecko skreśla z listy....

no i tak mnie ciekawi czy to moje przedszkole takie chore czy tak jest wszędzie ?

piszcie prosze...

Hmmm... na 99% w naszej umowie nie ma wzmianki na ten temat. Wprawdzie podpisywałam ją już dość dawno temu, że mogło mi umknąć, ale raczej bym zapamiętała :)
Pamiętam tylko, że jasno powiedziane było, że parę spóźnień skutkuje podpisaniem aneksu do umowy i wydłużeniem czasu pobytu dziecka o kolejną godzinę.
Dzisiaj zajrzę do umowy z ciekawości.

A kto Ci doradził, żeby dowolne godziny wpisać przy wypełnianiu formularza? Jeśli był to ktoś z przedszkola, to masz prawo zgłosić, że zostałaś wprowadzona w błąd.
Rozumiem to, że czujesz rozgoryczenie w związku z sytuacją, ale rozumiem też postawę przedszkola. Tak jak pisze Iszmaona to są placówki publiczne, które na nadmiar finansów nie mogą się skarżyć i z ich punktów widzenia bardziej opłacalne jest przyjąć dziecko, na którym więcej będą zarabiać, zwłaszcza, że opiekunki tak czy tak są w określonych godzinach.
Dla rodzica jest to przykre niestety, ale takie są realia.
Przykre jest również to, że w niektórych miastach dla 50% trzylatków w przedszkolach publicznych nie było miejsca... życie :/

Odnośnik do komentarza

IWA23
U mnie na początku też tak wymyślili że jak na formularzu tak ma już być nie można zmienić,ale po proteście rodziców można zmienić na mniej jak i na więcej godz niż było w formularzu.
U mnie jest czytnik kart i przy oddawaniu i odbieraniu musimy kartami do czytnika i płacimy za tyle godz ile jest zarejestrowanych jeśli ktoś rano zapomni a odda dziecko o 8 to mu liczą od 6 a jak ktoś popołudniu zapomni a np odbierze o 14 to mu liczą do 16.

no wlasnie dzis ide do przedszkola. napisalam pisemna prosbe i ja uzasadnilam..no i zobaczymy... wlasnie od kolezanek slyszalam ze tez podpisywaly aneksy do umow a moja pani dyrektor sie upiera ze to wymysl kuratorium...

Odnośnik do komentarza

iszmaona
Nusiaaa kto odkładnie poinformował cię o możliwości zmniejszenia godzin pobytu dziecka po wcześniejszym zadeklarowaniu maksymalnej ich liczby?

W naszym regulaminie jest podpunkt dotyczący tej sprawy. W przypadku zmiany na krótszy okres czasu od zadeklarowanego dziecko zostanie skreślone z listy. I ja się temu nie dziwię. W końcu każdy mógł zaznaczyć maksimum a później zmienić zdanie. A wiadomo im więcej godzin, tym większa kasa.

jakas babeczka w przedszkolu i to nie tylko ja taka informacje otrzymalam... a u nas w umowie nic nie ma o skresleniu dziecka z listy..mnie za to pani dyrektor postraszyla ze skresla za placenie po terminie

Odnośnik do komentarza
Gość Dwu-Kropek

NuSiAaa
hej
dawno mnie tu nie było... no brak czasu przy 2 maluchów .....

jednak jest coś co nie daje mi spokoju i potrzebuje was o to zapytać...

Jak ustalałyście godziny przebywania dziecka w przedszkolu ?
mianowicie chodzi mi o to że składając papiery podczas rekrutacji powiedziano mi by wpisać jakiekolwiek godziny w jakich dziecko ma uczęszczać do przedszkola a przy podpisywaniu umowy wpisze się już prawidłowo jak komu pasuje... no to ok...polecono mi dla bezpieczeństwa wpisać 6.00-16.00 gdyż pracuje w systemie dwuzmianowym. jednak przy podpisywaniu umowy dowiedziałam się (i nie tylko ja ku memu zdziwieniu!) że nie można ukrócić godzin podanych w formularzu i że będę musiała za nie płacić mimo iż dziecko nie będzie w tym czasie w przedszkolu i są to pieniądze których mi nie zwrócą... tak wiec przedszkole będzie otrzymywać ode mnie za to że moje dziecko siedzi w domu ponad 100 zł miesięcznie gratis.... czy tylko u mnie jest tak dziwnie czy u innych też....
nie mogę sobie na takie coś pozwolić gdyż sama wychowuje 2 dzieci..ledwo koniec z końcem wiąże a tu takie numery... dodatkowo dowiedziałam się ze nie mogę przelewem przedszkola opłacić tylko w tym dniu kiedy zbierają forsę w przedszkolu bo po terminie jak zapłacę to mi dziecko skreśla z listy....

no i tak mnie ciekawi czy to moje przedszkole takie chore czy tak jest wszędzie ?

piszcie prosze...

U mnie można zmieniać godziny.. teraz we wrześniu - słownie; a później to pisze się wniosek o skrócenie lub wydłużenie godzin.

Odnośnik do komentarza

NuSiAaa
iszmaona
Nusiaaa kto odkładnie poinformował cię o możliwości zmniejszenia godzin pobytu dziecka po wcześniejszym zadeklarowaniu maksymalnej ich liczby?

W naszym regulaminie jest podpunkt dotyczący tej sprawy. W przypadku zmiany na krótszy okres czasu od zadeklarowanego dziecko zostanie skreślone z listy. I ja się temu nie dziwię. W końcu każdy mógł zaznaczyć maksimum a później zmienić zdanie. A wiadomo im więcej godzin, tym większa kasa.

jakas babeczka w przedszkolu i to nie tylko ja taka informacje otrzymalam... a u nas w umowie nic nie ma o skresleniu dziecka z listy..mnie za to pani dyrektor postraszyla ze skresla za placenie po terminie

U nas pani dyrektor za niepłacenie w terminie mówiła że dzieci bez obowiązku naucznia (do 5l) nie zostaną przyjęte do p-kola do momętu aż rodzić nie pokaże pani dyrektor kwitka że zapłacone (u nas nie płacimy w p-kolu tylko na konto oświaty) a dzieci że mają obowiązek uczenia będą uczestniczyły w zajęciach ale nie dostaną jedzenia,ale czy musiała się już do tego zastosować to nie wiem.

Odnośnik do komentarza

IWA23
NuSiAaa
iszmaona
Nusiaaa kto odkładnie poinformował cię o możliwości zmniejszenia godzin pobytu dziecka po wcześniejszym zadeklarowaniu maksymalnej ich liczby?

W naszym regulaminie jest podpunkt dotyczący tej sprawy. W przypadku zmiany na krótszy okres czasu od zadeklarowanego dziecko zostanie skreślone z listy. I ja się temu nie dziwię. W końcu każdy mógł zaznaczyć maksimum a później zmienić zdanie. A wiadomo im więcej godzin, tym większa kasa.

jakas babeczka w przedszkolu i to nie tylko ja taka informacje otrzymalam... a u nas w umowie nic nie ma o skresleniu dziecka z listy..mnie za to pani dyrektor postraszyla ze skresla za placenie po terminie

U nas pani dyrektor za niepłacenie w terminie mówiła że dzieci bez obowiązku naucznia (do 5l) nie zostaną przyjęte do p-kola do momętu aż rodzić nie pokaże pani dyrektor kwitka że zapłacone (u nas nie płacimy w p-kolu tylko na konto oświaty) a dzieci że mają obowiązek uczenia będą uczestniczyły w zajęciach ale nie dostaną jedzenia,ale czy musiała się już do tego zastosować to nie wiem.

Dokładnie to samo jest u nas wpisane w umowie. Opłata ma być najpóźniej do 10 dnia b.m. i dodatkowo za każdy dzień opóźnienia są naliczane odsetki ustawowe.

Co do tematu poruszanego wcześniej o zmianie godzin, to przejrzałam umowę pod tym kątem i jest punkt, że można dokonywać zmian (wydłużenie i skrócenie czasu pobytu) i wtedy podpisuje się załącznik do umowy, tak więc u nas nie podeszli do tematu aż tak restrykcyjnie.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
IWA23
NuSiAaa

jakas babeczka w przedszkolu i to nie tylko ja taka informacje otrzymalam... a u nas w umowie nic nie ma o skresleniu dziecka z listy..mnie za to pani dyrektor postraszyla ze skresla za placenie po terminie

U nas pani dyrektor za niepłacenie w terminie mówiła że dzieci bez obowiązku naucznia (do 5l) nie zostaną przyjęte do p-kola do momętu aż rodzić nie pokaże pani dyrektor kwitka że zapłacone (u nas nie płacimy w p-kolu tylko na konto oświaty) a dzieci że mają obowiązek uczenia będą uczestniczyły w zajęciach ale nie dostaną jedzenia,ale czy musiała się już do tego zastosować to nie wiem.

Dokładnie to samo jest u nas wpisane w umowie. Opłata ma być najpóźniej do 10 dnia b.m. i dodatkowo za każdy dzień opóźnienia są naliczane odsetki ustawowe.

Co do tematu poruszanego wcześniej o zmianie godzin, to przejrzałam umowę pod tym kątem i jest punkt, że można dokonywać zmian (wydłużenie i skrócenie czasu pobytu) i wtedy podpisuje się załącznik do umowy, tak więc u nas nie podeszli do tematu aż tak restrykcyjnie.

U nas odpłatność jest do 5 dnia b.m i też są naliczane odsetki za każdy dzień zwłoki.

Odnośnik do komentarza

Hej. mnie pani dyrektor powiedziala ze skresla syna z listy dzieci jak bede po terminie placic mimo iz w umowie mamy tylko wzmianke o odsetkach...

a tak wogole to dostalam odpowiedz z kuratorium...

nawiązując do Pani pisma przesłanego drogą elektroniczną w dniu 05.09.2012 r. w sprawie uczęszczania dziecka do przedszkola uprzejmie informuję, że zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2004 r. nr 256, poz. 2572z późn. zm.) „przedszkolem publicznym jest przedszkole , które m.in. realizuje programy wychowania przedszkolnego uwzględniające podstawę programową wychowania przedszkolnego, zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie ustalonym przez organ prowadzący, nie krótszym niż 5 godzin dziennie. W związku z powyższym proponuję zwrócić się w ww. sprawie do organu prowadzącego dane przedszkole.

podanie o skrocenie godzin dalam pani dyrektor ciekawe co z tym zrobi ale po tej odpowiedzi zaluje ze jeszcze o godzine nie skrocilam ;p

Odnośnik do komentarza

NuSiAaa

no wlasnie dzis ide do przedszkola. napisalam pisemna prosbe i ja uzasadnilam..no i zobaczymy... wlasnie od kolezanek slyszalam ze tez podpisywaly aneksy do umow a moja pani dyrektor sie upiera ze to wymysl kuratorium...
Chyba warto pani dyrektor przypomnieć, że kuratorium to instytucja, której ona podlega i jego "wymysły" to obowiązujące ją prawo ???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...