Skocz do zawartości
Forum

Owsiki a tiki nerwowe


siwa32

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś orientuje się czy owsiki mogą być przyczyną tików nerwowych u dziecka?
Syn ma 9 lat.Jest dzieckiem bardzo żywiołowym.
Od jakiegoś czasu ma silne tiki nerwowe.We wrześniu wybieramy się do neurologa za radą naszego psychologa.
Od dwóch dni syn leczony jest na owsicę bo niestety go dopadła.Podobno owsiki powodują większą pobudliwość więc pomyślałam że może stąd te tiki.
Co o tym myślicie?

]

Odnośnik do komentarza

siwa32
Czy ktoś orientuje się czy owsiki mogą być przyczyną tików nerwowych u dziecka?
Syn ma 9 lat.Jest dzieckiem bardzo żywiołowym.
Od jakiegoś czasu ma silne tiki nerwowe.We wrześniu wybieramy się do neurologa za radą naszego psychologa.
Od dwóch dni syn leczony jest na owsicę bo niestety go dopadła.Podobno owsiki powodują większą pobudliwość więc pomyślałam że może stąd te tiki.
Co o tym myślicie?

co do nadpobudliwości przy pasożytach to jak najbardziej,z tego co ostatnio czytałam jest to dość często spotykane,możesz napisać jak po wizycie u neurologoa,co on na to ?

Odnośnik do komentarza

Tiki nerwowe da się leczyć. Nawet powinno się leczyć. Im dłużej nie leczymy, tym bardziej mogą się pogłębiać i poradzenie sobie z nimi w przyszłości może być jeszcze bardziej problematyczne.
https://www.twojpsycholog.online/zakres-pomocy/tiki-nerwowe

Na tej stronie opisane są ich przyczyny, jak rownież i metody radzenia sobie z tym problemem. Leczenie zalezy od tego jakie jest ich podłoże. Mogą mieć przyczyny wynikające z układu nerwowego, ale równiez i podłoże psychiczne.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...