Skocz do zawartości
Forum

Szukam rodziców, którzy mają dzieci z toxoplazmozą


Rekomendowane odpowiedzi

Moje dzieci osobiście nie są toksoplazmowe, ale mamy w rodzinie dziecko z wrodzoną tokso.
Chłopiec jest mniejszy od rówieśników, ma kłopoty z koncentracją, problemy z nauką ( co prawda ma 6 lat dopiero, ale jest daleko z tyłu za rówieśnikami), jest nieśmiały, wiecznie schowany za spódnicą mamy. Lekarze twierdzą, że na te wszystkie nieprawidłowości mogła mieć wpływ toksoplazmoza właśnie.

Współczuję bardzo i mam nadzieję, że u Ciebie te objawy nie są aż tak bardzo niepokojące jak u B.

Odnośnik do komentarza

witam,gdyby moj synus mial takie problemy to bylabym szczesliwa,niestety Tomasz ma wszystkie choroby swiata,od wodoglowia poczawszy,nie chodzi,nie widzi,nie mowi,tylko slyszy,jest tez malutki ale ciezki(grubasek)ma problemy ze wszystkimi narzadami w srodku,niedowlad 4-konczynowy,nawet sam nie siedzi,jest po kilku operacjach i moglabym tak pisac i pisac bo to nie wszystko,ale nie bede zanudzac.Tomus jest radosnym chlopcem,chociaz ma czasami swoje zle dni,chodzi do specjalnej szkoly i podobno mu sie tam podoba(tak twierdzi nauczycielka) a mnie cieszy kazdy dzien jego zycia,bo to cud ze wogole zyje,lekarze po narodzinach dawali mu pare dni! zyje juz 5,5roku:-) zdziekuje za odpowiedz i pozdrawiam,zycze zdrowka dla calej pani rodzinki

Andzia

Odnośnik do komentarza

Asiula bardzo mi przykro z powodu choroby twojej coreczki
Niestety nie wiem jak powinno wygladac monitorowanie twojej coreczki, ja milam duze szczescie bo moja urodzila sie tylko z przeciwcialami i miala robione tylko badania przeciwcial co 3 miesiace do roku
Znalazlam jednak artykul pod koniec jest odnosnie leczenia dzieci
Toksoplazmoza wrodzona i nabyta u dzieci – praca poglądowa • Nowa Pediatria 5/1999 • Czytelnia Medyczna BORGIS
Jak to ci nie pomoze ja bym sie kontaktowala z lekarzem jak powinno wygladac dalsze leczenie i monitorowanie.

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że odkopuje temat, ale potrzebuję pomocy..
A mianowicie Potrzebuję leku daraprim, oblatałam już chyba wszystkie apteki, przejrzałam wszystkie strony internetowe w celu znalezienia w jakiejś internetowej aptece, niestety bez skutku..
Troche nietypowo, ale lek potrzebny mi dla zwierzęcia, nie ma on toksoplazmozy lecz ma e.cunikuli -pierwotniaka a Pyrimethamine zawarta w tym leku w większości przypadków działa również i na tego pierwotniaka, a ja nigdzie nie mogę dostać tego leku, to ostatnia deska ratunku.
Mogli byście mi jakoś pomóc? Bardzo bym was prosiła, bo ja jestem już bezsilna ;( Może ktoś miał by na zbyciu? Uratuje nas nawet 3tabletki, ponieważ na jej wagę dawkowanie jest bardzo malutkie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12/7/2012 o 3:25 PM, Ninia41 napisał:

Przepraszam, że odkopuje temat, ale potrzebuję pomocy..
A mianowicie Potrzebuję leku daraprim, oblatałam już chyba wszystkie apteki, przejrzałam wszystkie strony internetowe w celu znalezienia w jakiejś internetowej aptece, niestety bez skutku..
Troche nietypowo, ale lek potrzebny mi dla zwierzęcia, nie ma on toksoplazmozy lecz ma e.cunikuli -pierwotniaka a Pyrimethamine zawarta w tym leku w większości przypadków działa również i na tego pierwotniaka, a ja nigdzie nie mogę dostać tego leku, to ostatnia deska ratunku.
Mogli byście mi jakoś pomóc? Bardzo bym was prosiła, bo ja jestem już bezsilna ;( Może ktoś miał by na zbyciu? Uratuje nas nawet 3tabletki, ponieważ na jej wagę dawkowanie jest bardzo malutkie.

Ja mam chore dziecko jakby co. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...