Skocz do zawartości
Forum

szukam porady...:(


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam na imię Patrycja i mam bardzo ważne pytanie...
Jestem na początku ciąży tj jakieś 1,5 miesiąca,jestem osobą pracującą i mam umowę na czas określony do końca kwietnia tego roku czyli do końca tego miesiąca...podejrzewam że umowy raczej mi nie przedłuża:( ale zastanawiam się kto wypłaci mi macierzyńskie? czy urząd pracy wypłaca kobietom bzrobotnym zasiłek macierzyński ?jeśli tak to jak długo?...:(bardzo proszę o szybką odpowiedź bo zależy mi bardzo na czasie...:nie_mam_pojecia:

Odnośnik do komentarza

Zeby miec umowe przedłuzona do dnia porodu, a tym samym uzyskac zasiłek macierzynski, trzeba zajsc w ciaze przed upływem trzech miesiecy od daty konca umowy. Z tego co piszesz troche Ci brakuje. Niewiele... Moja rada jest taka, zebys dogadała sie z lekarzem prowadzacym, który wydaje zaswiadzenie, zeby Ci wpisał te trzy miesiace. I tu nie chodzi o oszustwo, a po prostu o fakt, ze nie znamy dokładnej daty poczecia. Mój lekarz np., jak go poprosiłam o zaswiadczenie, sam z własnej inicjatywy prewencyjnie wpisał wiecej tygodni ciazy, zebym nie miała kłopotów. Mysle, ze warto pogadac :) Uszy do góry i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

z tego co ja wiem ale nie jestem pewna. To jezeli jest 3 miesiac ciazy to pracodawca nei zależnie niemoze cie zwolnic. Jezeli ciaza jest krótsza to moze. Ja pracowałam umowa mi sie skonczyla a 17 dni póxniej zaszałm w ciążę i urząd pracy nie wypłacał mi zadnego zasiłku macieżyńskiego. Także najlepiej sie dowiedzieć u "źródeł"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...