Skocz do zawartości
Forum

Encyklopedia dla dzieci


anaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór jest ogromny, wle ja też jeszcze nie odnalazłam takiego, który by wywarł na mnie ogromne wrażenie.
Mogę za to polecić dobry i sprawdzony atlas. Mianowicie "Mapy" Wydawnictwa Dwie Siostry. Syn dostał je na 5. urodziny. Bardzo lubi poznawać Świat z jego pomocą. Jak go dostał, to przez miesiąc syn wybierał kraj, do którego ruszali z tatą w podróż przed snem. Teraz rzadziej, ale wciąż do niego chętnie wraca. Myślę, że mu posłuży przez całą podstawówkę.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie chyba trudno trafić w coś bardziej wyczerpującego temat i w dodatku ciekawie opisane,tzn przystępne dla dzieci...
Sama kiedyś szukałam dla 6-letniego teraz siostrzeńca; w końcu kupiłam kilka tomów takich encyklopedii z biedronki (kazda byla na dany temat,Np odkryć,zwierząt itp).No i kilka innych tomów dostawał potem od innych członków rodziny.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Polecam również książki, które pomogą zrozumieć językowe "dylematy". Pozycje te uważam za obowiązkowe dla uczniów szkoły podstawowej. Przydatne na j.pol. ;)
Przede wszystkim pozycje napisane przez Grzegorza Kasdepkę, muszę przyznać, że mam wyjątkową słabość do jego pióra:
- Mity dla dzieci
-Co to znaczy... 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń
-Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci
-Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu
-Z piaskownicy w świat (Ta pozycja przyda się do geografii. Odkryłam ją stosunkowo niedawno. Czytamy to razem, a następnie wyciągamy "Mapy" :) )
Ponadto pióro Agnieszki Frączek:
-Byk jak byk. Rzecz nie całkiem poważna o całkiem poważnych błędach językowych
-Siano w głowie. Czyli trafiła kosa na idiom

Tak na szybko te czytadła przyszły mi do głowy. Bardzo przydatne, pomocne, mądre...
Mam nadzieję, że nikt ich nie uśmierci w wątku encyklopedycznym:)

Odnośnik do komentarza

Grzegorza Kasdepkę znamy z audiobooków. Bon czy ton: Savoir-vivre dla dzieci i Kuba i Bubę mamy właśnie audiobooka -fajne są faktycznie choć moje żeby dotarło to chyba musiałyby mieć książkę .. bo przeważnie słuchały przy okazji czegoś więc często gubiły wątek.

ja na razie mam na oku jakąś "encyklopedię naukową dla dzieci i młodzieży" z 5 tomów się składającą i na razie na nią chyba padnie i "Ja i moje ciało" też chciałam .. ale na razie zbieram kasę :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...