Skocz do zawartości
Forum

Porządki w szafach - a rzeczy gdzie?


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio robiłam generalne porządki w szafach dziecięcych. Zniszczone wyrzuciłam lub przeznaczyłam na ścierki, a te dobre, ale za małe czy też letnie -pochowałam do worków i wyniosłam do piwnicy, będą czekać na kolejne dzieci w rodzinie. Może moje bratowe czy szwagierki zabiorą się w końcu do roboty i w przyszłym roku nasza rodzina powiększy się. :-)
Zrobiłam też porządek w wielkiej szafie przesuwnej jaką mamy na przedpokoju, wywaliłam z niej wszystko w czym nie chodziłam od roku czy dwóch. Niektóre rzeczy przeznaczyłam na ścierki, te lepsze włożyłam do worków- uzbierało się ok. 10- i gdy będzie zbiórka odzieży wystawię je przed dom (u nas mniej więcej raz w miesiącu jeżdżą samochody z jakiejś organizacji i zabierają worki z "darami" ), te najlepsze, ale za ciasne (niestety po ciążach mam szersze biodra niż kiedyś ) dałam krewnej która ma niepracującą siostrę. Jak do tej pory brakowało mi w szafie miejsca, tak po gruntownym przejrzeniu szafy i pozbyciu się wszystkiego w czym już nie chodziłam teraz mam miejsca tyle że ho, ho.

Odnośnik do komentarza

Ja mam ogromny problem z odnowieniem mojej szafy.
Nawet, gdy nie noszę czegoś od kilka lat, to wciąż odkładam, przekładam, bo NA PEWNO do czegoś jeszcze się przyda...
Zdarzyło się, że coś przekazałam na zbiórkę odzieży, ale raczej ze mnie chomik. Łatwiej wydaję dziecięce rzeczy, choć póki co i tak, jakimś cudem wracają...
Zazdroszczę Wam dziewczyny, że potraficie się tak łatwo pożegnać z ciuchami. Ja mam jeszcze kilka par jeansów od czasów LO. I choć mają nieźle oberwane nogawki, to jeszcze w nich chodzę, choćby po domu :P (po prostu lubię!)
Mój mąż po zakupie jakiejś rzeczy najpierw trzyma ją w szafie przez kilka miesięcy, żeby nabrała jakiejś mocy prawnej, po czym w końcu zakłada ;)
Poznaniacy :P

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny te zbiórki odzieży... Czytajcie dokładnie o tych firmach co zabierają Wam worki z ubraniami. Niektóre z nich są wykupione i wcale nie pomagają biednym, tylko... Ubrania te idą na szmateksy. Tak! Tak... ostatnio była nawet afera. Ja do takich akcji podchodzę z ostrożnością.
Uważajcie na te pojemniki:
http://www.fakt.pl/Uwaga-te-ciuchy-ida-na-sprzedaz-,artykuly,83453,1.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...