Skocz do zawartości
Forum

Bezwrokowe pisania na klawiaturze


NATKA08

Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny jak jest u was z pisaniem na klawiaturze?
zerkacie na nią pisząc, czy radzicie sobie bez tego?
ja właśnie postanowiłam nauczyć się pisania bez spoglądania i myślę ze małe efekty już widać, nie wiem tylko ile jeszcze czasu potrzeba by tak zupełnie nie spoglądać na klawiaturę przy pisaniu, ile ogólnie czasu potrzeba na przyswojenie takiej umiejętności?

Odnośnik do komentarza

Ja podobnie jak anaaa miałam w liceum ekonomicznym do którego chodziłam przedmiot "maszynopisanie". Tam uczyliśmy się pisać bezwzrokowo, co jakiś czas mieliśmy nawet sprawdziany z takiego bezwzrokowego pisania. Zawsze miałam 5-tkę. :-) Tyle że jak się nie ćwiczy to się zapomina. Ja wolę pisać patrząc na klawiaturę, dzięki temu piszę bardzo szybko i bezbłędnie.

Odnośnik do komentarza

Natko, nie pamiętam dokładnie ile czasu zajęła nauka bezwzrokowego pisania, ale dość szybko. Mieliśmy 2 lekcje w tygodniu. I nie uczyliśmy się na komputerach, tylko na maszynach elektronicznych, co było znacznie gorsze, bo wystarczyło tylko trochę mocniej nacisnąć jakiś klawisz a już literka powtarzała się 8 krotnieeeeeeee. :-) Takie czułe były to maszyny. Klawiatura komputera jest pod tym względem o niebo lepsza.

Odnośnik do komentarza

jakoś nie potrafię sobie za dużo przypomnieć, chyba musiałabym wyciągnąć moje szkolne świadectwa. Pamiętam że mieliśmy prawo czy prawoznawstwo, mój ulubiony przedmiot, nawet chciałam iść na prawo i zostać sędziną. :-) Bardzo podobała mi się też arytmetyka, gdzie uczyliśmy się liczyć, mnożyć, ale zupełnie innymi sposobami niż na matematyce, pamiętam że było to bardzo przydatne, ale dziś już nic z tego nie pamiętam. W pracy choć "imałam" się różnych rzeczy i w kilku miejscach w różnych branżach pracowałam nie przydały mi się te przedmioty. Zresztą nawet wiedza zdobyta na studiach niewiele się przydaje w pracy a co dopiero ta z liceum. Choć może zależy to od rodzaju skończonej szkoły i firmy do jakiej się trafi.
Anaaa, Bettyy jak potoczyły się Wasze losy po liceum ekonomicznym? Kończyłyście jakieś studia w tym kierunku, albo może od razu znalazłyście pracę zgodną ze swoim wykształceniem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...