Skocz do zawartości
Forum

Upały, a nasze pociechy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jak wasze dzieciaczki znoszą upały,mój dwuletni synek,cały czas ma mokrą główkę,najbardziej jak śpi, zmieniam mu poduszke co najmniej 3 razyw dzień zakładam mu chustkę na główkę,bo różnego rodzaju czapeczki zwiększają potliwość,dodam że w domu mam 30 stopni,okna otwarte,wiem ,wiem mamy upały,też się pocimy,ale czy wasze dzieciaczki,też są cały czas mokre,najbardziej obawiam się żę się spoci a tu za chwile wiaterek.Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

moje też mają mokre głowy, na dwóch wychodzimy, jak przeschną:) moim dzieciom często robię kąpiele w ciągu dnia, podają dużo płynów i jakoś jest, na dwór zakładam im przewiewne kapelusiki, ale mają je tylko na słońcu, mam jeden plac zabaw w cieniu i tam chodzimy najczęściej w upały, bawią się z gołymi główkami, jak jest tak ciepło, moja Ola nie toleruje majtek, biega po domu w samej koszulce...

Odnośnik do komentarza

My w czasie największego gorąca (godz.11-15) siedzimy w domu, no chyba że jesteśmy gdzieś nad wodą. Gdy jesteśmy na dworze siedzimy w cieniu, moczymy się w baseniku. Czapki (przeważnie z daszkiem) zakładam tylko wtedy gdy jesteśmy w słońcu albo gdy mocno wieje. Moim dzieciom główki pocą się właściwie tylko wtedy gdy śpią. Daję dzieciom dużo pić, starsza córka chętnie je też lody z owocami (ale podaję je tylko w domu, nie na dworze ze względu na zbyt dużą różnicę temperatur). Młodsze dziecko jest jeszcze głównie na piersi, ale starszemu staram się podawać "chłodzące " potrawy, np. mizerię na obiad, surówki, sałatki, bo w czasie takich upałów jakie ostatnio panują nie ma zbyt wielkiego apetytu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...