Skocz do zawartości
Forum

Na krawędzi wojny?


Rekomendowane odpowiedzi

03.03 2014RW dniu dzisiejszym ponad 3,5 tys. żołnierzy rosyjskiej Floty Bałtyckiej rozpoczęło manewry na terenie Obwodu Kaliningradzkiego w ramach taktycznych ćwiczeń wojsk ochrony wybrzeża.

Manewry odbywają się na lądzie i biorą w nich udział czołgi T-72 oraz bojowe wozy piechoty BMP-2. Żołnierze ćwiczą operacje ofensywne, defensywne, a także doskonalą umiejętności budowania umocnień.

W związku z rozpoczętymi manewrami prezydent Litwy, Dalia Grybauskaite, powiedziała, że Litwa jest przygotowana na każdy wariant wydarzeń i niespodzianki ze strony Rosji, dlatego też litewskie siły zbrojne są w zwiększonej gotowości bojowej.

Tymczasem Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało, że przestrzeń tego kraju została naruszona dwukrotnie. Dziś rosyjskie myśliwce naruszyły przestrzeń powietrzną Ukrainy nad Morzem Czarnym, w wyniku czego ukraiński Su-27 został poderwany w celu przechwycenia rosyjskich maszyn.

monthly_2014_03/na-krawedzi-wojny_8631.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze mam gęsią skórkę, gdy słyszę helikopter na niebie albo wojskowe F 16...- co dopiero w obliczu ostatnich zagrożeń oglądanych na wschodzniej granicy.
Ja się po prostu BOJĘ. I nie rozumiem skąd się biorą ludzie, którzy chcą zabijać innych ludzi. Nie mogłabym być żołnierzem, bo to dla mnie nielogiczne! Nie wierzyłam, że może się powtórzyć historia, gdyż sądziłam, że mamy bardziej cywilizowany świat. Jednak oglądając posiadłości ukraińskich przywódców moja nadzieja słabnie. Nie sądziłam, że istnieją ludzie, którzy mają potrzebę posiadania "złotych kranów", gdy dookoła panuje ubóstwo. Ja chyba nie z tego świata. Moje serce, moja dusza...tego nie ogarnia. Modlę się, żeby obudzić się z tego snu...chcę wierzyć, że to nieprawda!

Odnośnik do komentarza

W świetle ostatnich wydarzeń sprawa domniemanego zamachu w smoleńsku wydaje się być prawdopodobna. Jeśli chodzi o Ukrainę Putin jest porównywany w swych działaniach do samego Hitlera- też zagarnął Austrię w obronie Niemców tam mieszkających- więc jest to człowiek, którego trzeba się bać. Mnie też to przeraża bo jestem pewna, że w razie "W" zachód się na nas wypnie jak już to miało miejsce w historii.

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b82c3h0lgfyq6.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a widziałyście to
" Plany NATO dotyczące obrony Polski przed Rosją - jak będą działać nasi sprzymierzeńcy krok po kroku. Jak NATO obroni Polskę
Plany NATO dotyczące obrony Polski przed Rosją - jak będą działać nasi sprzymierzeńcy krok po kroku
armia, estonia, komisja spraw zagranicznych, leonid słucki, Litwa, nato, obrona, plany, polska, Roman Polko, rosja, Wikileaks, wojna, wojsko, zagranicznych
W wyniku puczu wojskowego w Moskwie do władzy dochodzi nieobliczalny dyktator. Kilka tygodni później pierwsze pociski zaczynają spadać na polskie miasta, a z Kaliningradu i przez białoruską granicę na nasz kraj ciągną pancerne kolumny. W odpowiedzi na atak do walki stają polskie czołgi i kawaleria powietrzna. A już po kilkunastu godzinach na zachodnich lotniskach i w bałtyckich portach lądują wojska amerykańskie, niemieckie i brytyjskie...To wcale nie scenariusz filmu grozy, ale realne plany obrony Polski przed rosyjską agresją, które zostały ujawnione przez portal WikiLeaks.

Plan obrony Polski, a także państw bałtyckich - Litwy, Łotwy i Estonii przed atakiem ze strony Rosjan opatrzony jest kryptonimem "Eagle Guardian" (Orzeł Strażnik). Do tej pory był jednym z najbardziej strzeżonych dokumentów NATO. Jednak o jego istnieniu świat dowiedział się dzięki ujawnieniu przez WikiLeaks tajnej korespondencji amerykańskich dyplomatów.

Co zakłada NATO-wski plan? W przypadku ataku agresorów ze wschodu Sojusz ma im przeciwstawić aż 9 dywizji różnych rodzajów wojsk. Cztery mają pochodzić z Polski, a pozostałych pięć w błyskawicznym tempie mają przerzucić na teren naszego kraju Amerykanie, Niemcy i Brytyjczycy.

- W takiej sytuacji najprawdopodobniej pierwsze do boju zostałyby rzucone dywizje pancerne i zmechanizowane - 11. lubuska oraz 1. warszawska. Kolejne zapewne sformowane zostałyby przy wykorzystaniu wojsk powietrznodesantowych i specjalnych - tłumaczy gen. Roman Polko (48 l.).

Wojska sprzymierzone miałyby do Polski dostać się drogą lądową i kolejową przez granice z Niemcami, a także lotniczą i morską. W ostatnim okresie porty w Świnoujściu i Gdyni przeszły modyfikacje umożliwiające przyjmowanie okrętów desantowych i wojennych. Amerykanie mieli się też zobowiązać do wsparcia nas dodatkowymi szwadronami samolotów F-16 oraz transportowcami Herkules C-130 zdolnymi przewieźć 64 spadochroniarzy lub nawet transporter opancerzony.

Po ujawnieniu tajnych dokumentów Rosjanie żądają wyjaśnień.

- Należy ustalić, czy te plany były rzeczywiście skrycie opracowywane przez NATO - grzmiał wczoraj Leonid Słucki z Komisji Spraw Zagranicznych Dumy.
"

monthly_2014_03/na-krawedzi-wojny_8718.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

domi wiele rzeczy widziałam i czytałam i ja wiem ze nie dzieje się dobrze ale nie dajmy się zwariować żadnej wojny nie będzie (miejmy nadzieję) a już na pewno nie u nas to tylko taka strategia Putina żeby postraszyć Europę a w ogóle to też czytałam proroctwo już nie pamiętam kogo że Putina niebawem zamordują

Odnośnik do komentarza

ja dziś widziałam, jak kobiety i dzieci protestowały na Krymie, mówiły, że kochają naród rosyjski i zapraszają na krym na wczasy, a teraz nie czują się zagrożone i nie trzeba je przed niczym bronić, mają rodziny w Rosji...poza tym już zaczyna dyskryminacja Tatarów...zwolnienia z pracy...wszytsko to wygląda nie za dobrze...

Odnośnik do komentarza

Margeritka
ja dziś widziałam, jak kobiety i dzieci protestowały na Krymie, mówiły, że kochają naród rosyjski i zapraszają na krym na wczasy, a teraz nie czują się zagrożone i nie trzeba je przed niczym bronić, mają rodziny w Rosji...poza tym już zaczyna dyskryminacja Tatarów...zwolnienia z pracy...wszytsko to wygląda nie za dobrze...

właśnie o tym mówię, małymi kroczkami, takimi decyzjami i zachowaniami prowokują i prowokować będą

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Ja jestem tym wszystkim przerażona...co chwilę przybywa negatywnych zachowań i wiadomości...śledzę je, ale aż nie mogę i nawet nie chcę do końca uwierzyć w to, co się dzieje...to niewyobrażalne i staram się nie dopuścić tych najgorszych myśli do głosu, ale one jednak się pojawiają...
I pomyśleć, że to tak niedaleko, a zupełnie inny świat...tyle niepotrzebnych ofiar i przelewu krwi...żyję nadzieją, że to się wkrótce jednak odmieni, że coś lub ktoś powstrzyma tę lawinę....chcę w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza

wydaje mi się ze odłączenie Krymu od Ukrainy jest nieuniknione choćby dlatego że większość ludzi tam zamieszkujących to Rosjanie ale na tym się zakończy i wydaje mi sie też ze ludność cywilna nie powinna sama wywoływać bójek na ulicach bo to niczemu nie służy a zaognia tylko konflikt między nimi to władze są od tego by rozwiązywać takie problemy i oby im się udało mądrze to załatwić

Odnośnik do komentarza

dziewczyny piszecie ze boicie się tego co może sie stać i właśnie o to chodzi Rosji a przede wszystkim jej przywódcy by zasiać lek i obawy w jak największej części Europy i świata. On musi pokazać że władzę ma tylko on a nie obywatele tu gra toczy się o pozycję na arenie międzynarodowej. Szczyt G8 odwołany i cóż to obchodzi Putina tak naprawdę niewiele zbyt małe sankcje ze strony całego świata a z naszej wydaje mi się zbyt duże bo tylko na tym tracimy, w ten sposób nikt z tym nic nie zrobi niestety

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...