Skocz do zawartości
Forum

Szczepienie przeciw rotawirusom w Szwecji


Rekomendowane odpowiedzi

:36_17_1:Dziewczyny jestem tu nowa i może jest gdzieś już o tym mowa ale niestety nie znalazłam nic konkretnego.
Chciałabym zaszczepić synka przeciw rotawirusom, ale nie wiem gdzie powinnam się z tym zwrócić.
Mieszkam w Sztokholmie i mój Julianek skończył właśnie 16 tygodni a słyszałam a raczej wyczytałam że takie szczepienie powinno się rozpocząć między 6 a 16 tyg życia, tak więc trochę mi pilno.
Wiem na czym to polega tzn że dwie szczepionki z odstępem od 4 do 8 tyg ale max do 6 miesiąca życia i że jest to szczepionka doustna i podejżewam że płatna.
Jeśli ktos ma jakąś wiedzę na ten temat będę nardzo wdzięczna.....:fire2:

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

Vaccin

Tva vacciner finns nu att tillga. Beslut om allmänt införande har ännu inte fattats i Sverige. Utredning pagar via Socialstyrelsen. Tills denna är klar mate man själv sta för kostnaden om man efter kontakt med sjukarden önskar vaccinera sitt barn.

Rotavirus

czyli
za szczepionke sie placi,i jest na "zyczenie"

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja`81

lulka
a możesz mi to przetłumaczyc? bo ja niestety anglojęzyczna jestem, to że płatna to już wiem ale gdzie mam się o nią pytać? i czy może Ty szczepiłas?

ja nie szczepilam,bo nawet ni ewiedzialam o takiej szczepionce:D
wydaje mi sie ze: zapytaj w swojej przychodni chyba

Odnośnik do komentarza

w poniedziałek postaram się to sprawdzić, zależy mi bo trzęsę się nad tym moim Dzieciaczkiem jak osika! a do dzisiaj też nawet nie miałam pojęcia o tej szczepionce. Wiem że jest teraz tylko muszę się dowiedzieć gdzie, a to że płatne to dzięki temu że tu jestem to na szczęśie nas stać... w Polsce koszt jednej szczepionki to ok 350 zł! a muszą byc dwie tak więc na polskie warunki to nrmalny kosmos!!!

Odnośnik do komentarza

lulka
w poniedziałek postaram się to sprawdzić, zależy mi bo trzęsę się nad tym moim Dzieciaczkiem jak osika! a do dzisiaj też nawet nie miałam pojęcia o tej szczepionce. Wiem że jest teraz tylko muszę się dowiedzieć gdzie, a to że płatne to dzięki temu że tu jestem to na szczęśie nas stać... w Polsce koszt jednej szczepionki to ok 350 zł! a muszą byc dwie tak więc na polskie warunki to nrmalny kosmos!!!

to powodzenia !!!

Odnośnik do komentarza

~srg
to sobie poczytajcjie dziewczyny o tzw skutkach ubocznych, czyli o tzw NOP.... i radziłbym się zaszczepic w szwecji a nie w polsce....

Co daje zaszczepienie w Szwecji? Strzykawki są tam inne czy co?
Wie Pan/pani jak wygląda leczenie w Szwecji? Żeby dostać się na wizytę do lekarza trzeba mocno się postarać, bo prowadzony jest wywiad telefoniczny, jak długo człowiek źle się czuje. Już nie wspomnę o tym, że rodzi się najczęściej w domu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...