Skocz do zawartości
Forum

Potrzebuje pilnej porady rodzica chemika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! prosze o pomoc bo moglem zatruc synka. Kupilem sterylizator avent 3 w 1 elektryczny (musze podac model, zeby bylo wiadomo o co chodzi). Cos mnie dzis naszlo i go przetarlem z zewnatrz spirytusem salicylowym. Uzylem ok 10-15 ml na recznikach papierowych, tylko na przetarcie bokow podstawki i bokow duzego zbiornika. Najpierw na mokro pozniej na sucho. Ale zostaly lekkie smugi ()teraz juz wiem, ze to kwas salicylowy). starlem je na mokro recznikiem, znowu na sucho, chyba bylo ich mniej. Pozniek umylem caly sprzet, po prostu polewajac woda z kranu, przecierajac recznikiem papierowym na zewnatrz i w srodku... wtedy zorientowalem sie co zrobilem :-\ plukalem jeszcze pod woda, przecieralem reka... ale czy cos ro dalo? zmylo ten kwas? on moze mi zatruc synka :-\ jak sprawdzic czy urzadzenia mozna uzyc? niestety mama juz go uzyla dwa razy do karmienia jak nie pilnowalem :-\ :-( prosze o pomoc! jestem w strasznym strachu co z nim bedzie

Odnośnik do komentarza

Spokojnie kwas salicynowy w takim sterzeniu nie wyrzadzi zadnej szkody. Moze pan w srodku dla swojego spokoju zdezynfekowac sterylizator alkocholem a potem umyc woda. Zalac wrzadkiem by wyparzyc. Z wierzku nie ma potrzeby dodatkowego mycia. Najlepiej wygotowac czesci w ktorych butelki sie bezposrednio znajduja.

Odnośnik do komentarza

"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko wielkość dawki decyduje czy coś może być trucizną. " W większości ciągle aktualna maksyma średniowiecznego filozofa Paracelsusa a dokładnie Phillippusa Aureolusa Theophrastusa Bombastusa von Hohenheima.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...