Skocz do zawartości
Forum

Skaza białkowa czy trądzik niemowlęcy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zacznę od początku. Jestem mamusią od 3 miesięcy. W ciąży wykryto u synka obustronne pielektazje na nerkach. Lekarz twierdził, że po porodzie synek się wysika i wszystko powinno się wchłonąć i być ok... Oczywiście po urodzeniu zrobione było usg nereczek dla sprawdzenia. Niestety okazało się, że prawa nerka jest mniejsza niż lewa co za tym przyciągnęło szereg badań do sprawdzenia tego. Niestety po kilku wizytach w szpitalach okazało się, że prawa nerka nie pracuje i będzie do usunięcia ;( Przechodzę do konkretu. Mały mając dwa tygodnie dostał zaparcia (przynajmniej tak mi się wydawało). Był to weekend więc pojechałam na szpital żeby coś pomogli, podpowiedzieli jak pomóc. Pani kazała wsadzac termometr, żeby prowokować do kupy, owszem troszkę wyszło, ale płacz nie minął. Następnego dnia od rana znów płacz. Pojechałam prywatnie i lekarz przepisał Bebilon pepti. Oczywiście jak płacz to stwierdziła, że kolka i tyle. Do tego synkowi dzień wcześniej pojawiły się krostki na policzkach i powiedziała, że to może być alergia. Wykupilam mleczko, ale oczywiście to nie pomogło również. Na wieczór po telefonie do znajomej poradziła, żeby kupić rurkę do odgazowania. W związku z tym, że synek usnal, nie męczyłysmy go już z tą rurka. Następnego dnia zadziałalysmy z rurka i od razu koniec płaczu. Żeby nie zmieniać mleka zostaliśmy przy tym, bo te krostki... Tylko, że te krostki synek ma cały czas i mleko nic nie zmienia. Do tego mi ulewa i podobno przez to ma problemy z zapchanymi drogami oddechowymi. Te krostki jak jest chłodniej to łagodnieja, a jak ciepło poczuje to zaraz się zaostrzaja. Do kąpieli stosuje oilatum. Teraz od dwóch tygodni stosuje do buzi La Roche do skóry ze skłonnościa do atopii. Wydawało się, że już widać poprawę i nagle zaczęły znów się pojawiać nowe krostki dodatkowo na szyi. Dodam, że od dwóch tygodni zaczęłam dodawać po 1 miarce do mleka synkowi zwykłego bebilonu bo myślałam przejść na zwykłe skoro jednak to dla alergików nic nie daje. Tylko nie jestem pewna czy to wina tego, że zaczęłam wprowadzać to zwykle mleko, bo już wcześniej tak się działo, że z dnia na dzień krostki się zaostrzaly. Zglupialam bardzo i nie wiem co robić. A lekarze oczywiście że względu na nerki dmuchaja na synka i mówią, żeby jadł mleko dla alergików. Tylko sęk w tym, że jak zaczęłam dodawać to zwykle to zauważyłam, że synek jest spokojniejszy i kilka razy przyśnie w dzień, a wcześniej płakał ale nie spał w dzień. W Warszawie nefrolodzy powiedzieli, że to ja jestem mamą i widzę jak dziecko reaguje na mleko i jeśli widzę, że po takim jest spokojniejsze, chętniej je to żebym przeszła na zwykłe. Nie wiem co zrobić, boję się żeby faktycznie to nie była skaza. A może alergia, ale na proszek albo coś innego??? Jakieś rady?? Pomóżcie

Odnośnik do komentarza

Życzę dużo zdrówka dla synka! Myślę, że skaza białkowa to nie jest bo karmisz mm a nie kp, a ona powstaje na skutek alergii na krowie mlekowy i jego przetwory kiedy je spożywasz. Może być to alergia na coś a mogą to być zwykle potowki bo piszesz że zimno poprawia stan skóry maleństwa. Spróbuj mieć w pokoju gdzie przebywa chłodniej około 21 stopni i nie ubieraj go zbyt ciepło i używaj z bawełny ubranek, kocykow bo one przepuszczają powietrze a z poliestru, akrylu nie i mały się może przez to mocniej pocic.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1rjjsobtdw.png

Odnośnik do komentarza

To prawda, pediatrzy mają świra na punkcie skazy białkowej. A skaza często daje więcej objawów niz tylko krostki. Moj synek tez ma trzy miesiące i też juz wróżyli nam skazę. Jeśli bardzo niepokoi Cie to co ma na buźce polecam wizyte u dermatologa, nam dermatolog zdiagnozowal łojotokowe zapalenie skóry, przepisał masci i po pierwszym uzyciu są mega efekty ;)

A jesli chodzi o mleczko to podawaj takie na jakie lepiej reaguje twoje dzieciątko ;) a na pediatrów trzeba brak poprawkę, serio..

Odnośnik do komentarza

Krostki mogly pojawic sie od alergi niestety wyelimunowanie alwrgenu nie pomoze bo jeszcze trzeba I tak je wyleczyc bo sie mnorza u mnie stwierdzili ze to od hormonow w moim mleku I samo zniknin I niestety nie
Zastosowalam manganian potasu I sudokrem po tygodniu ze szlo a mleko coz moj dostal po nan 1 goraczki twarda kupka zielona sluz I krew zaparcia kolki I nie chcial jesc do tego wymioty I ulewanie a alergi nie ma ani skazy bialkowej w szpitalu uznali ze to od zabkow I hymn na wlasna reke zmienilam mu mleko bo przeciez nie zaszkodzi zmiana wiec tez kupilismy hipp na probe jak nie podziala to inne kypimy I eureka strzal w dziesiatke wszystkie problemy sie slonczyly wiec kazde mleko jest dobre nie koniecznie odrazu dla alergikow tylko kazde dziecko jest inne I nie koniecznie zje kazde mleko

Odnośnik do komentarza

Adasiowa_mama, bardzo współczuję przejść i stresów z nerką synka :( Zdrowia dla niego i sił dla was.
Co do tych krostek, to raczej nie jest to trądzik niemowlęcy, bo on jest tylko na twarzy, a pisałaś, że ma je też na szyi. Bardziej podejrzewam, że ma potówki skoro się znikają, gdy jest chłodniej. A ile masz stopni w domu? Jak synek jest ubierany?
Skaza białkowa też nie pojawia się w postaci krostek tylko suchych plam, ale mogą się również pojawić bóle brzuszka, wzdęcia, biegunki, zaparcia, zielone kupy, czy ranki przy uchu (efekt tzw. naderwanego ucha).
Jeśli lekarz zaleca mleko dla alergików, również ze względu na tę nerkę, to przy nim zostańcie. Przy czym może by spróbować zmienić na inne mleko dla alergików skoro po nim ulewa. Ale tych mlek nie można zmieniać co chwilę, bo jest to niekorzystne dla brzuszka.
Z tym ulewaniem, to może to być etap przejściowy, ale trzeba szukać przyczyny. Może to być alergia, może niedojrzały układ trawienny. A może ulewa, bo wypija za dużo mleka? Jaką porcję mu robisz i jak często mleczko dostaje?
A jeśli pomyślałaś o zmianie proszku, to w jakim teraz pierzesz?
Napisz też jak wygląda reszta ciała, chodzi mi o skórę, czy jest ładna, nawilżona, czy może sucha? Czego używasz do kąpania? Czym smarujesz skórę synka?
Zaparcia minęły?
Trzymaj się Dzielna Mamo!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...