Skocz do zawartości
Forum

Alergia u niemowlaka


Gość marrioolla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marrioolla

Dzień dobry, ostatnio u swojej córki (1,5miesięcznej) na policzkach zauważyłam zaczerwienienie i grudki dające się wyczuć pod palcami. Skóra była sucha i wyglądała jakby była polakierowana. Do tego córka miała problemy z brzuszkiem, cały czas wzdęty i się napinała. Udałam się do lekarza, który stwierdził, że to atopowe zapalenie skóry. Karmię piersią, więc z diety mam usunięty cały nabiał na razie na 3 tygodnie. Moje pytanie jest następujące:
Po odstawieniu nabiału po 2 dniach zauważyłam, że córka nie ma już zmian na policzkach, dodatkowo była 2 razy wykąpana i kremowana emolientami. Czy możliwe jest, że córce poszkodziło coś innego z mojej diety a nie nabiał? Problemy z brzuszkiem miała już od jakiegoś miesiąca, a zmiany na skórze zauważyłam niedługo po tym jak pokusiłam się o zjedzenie barszczu z uszkami, w których były grzyby. Czy można w jakiś sposób zbadać na co uczulone jest dziecko? Czy w grę wchodzi tylko eliminacja składników z diety? Czy wykonanie testów alergicznych ma jakiś sens?

Odnośnik do komentarza

Witam:-) u tak malutkich dzieci nie robi się testów alergicznych. Niestety pozostaje tylko eliminacja z diety podejrzanych produktów. Alergię na mleko przerobiłam z córką teraz ma 7 lat i w ograniczonej ilości może jeść mleko. Jeśli chcesz sprawdzić czy to mleko to wypij szklankę mleka i zjedz jogurt i zobacz jaka będzie reakcja u dziecka.

http://s6.suwaczek.com/201510101762.png

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37io4pqegjmni5.png

Odnośnik do komentarza

marrioolla, objawy które opisałaś wskazują uczulenie na białko krowie, zwane potocznie skazą białkową. By nie dochodziło do tych objawów powinnaś usunąć z diety produkty, które je zawierają, czyli przede wszystkim nabiał. Obserwuj małą i zobacz czy wszystko wróci do normy.
Testów alergicznych w tym wieku się nie robi, ale może lekarka zleci badanie krwi, żeby zobaczyć jak będzie wyglądać IgE. Przy czym wyniki mogą być ok, a objawy fizyczne wskazywać na alergię/uczulenie i je wtedy bierze się pod uwagę (tak było u mojego drugiego synka, który miał skazę białkową).
Zdrowia i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość marrioolla

Dziękuję za odpowiedzi:) mam tylko pytanie, czy jajka to też nabiał?? Wczoraj zjadłam gotowane jajko i u małej wykoczyło pare krostek i dziwnym trafem dostała mocnego kataru. Czy skaza objawia się tylko wykwitami na skórze??

Po odstawieniu mleka dziś już 3 tyg. a kupki nadal są zielone i meeega wodniste, może oprócz mleka coś jeszcze jej nie służy?

Odnośnik do komentarza

marrioolla, jak się mała czuje? Qpki się unormowały?
Jaja to też nabiał. Przy skazie białkowej nie wystarczy odstawić mleko, bo jeśli problemy są dalej, to przy kp trzeba zrezygnować z całego nabiału czyli też z jogurtów, serków, masła, itp.
Panelu pediatrycznego nie robiłam, nawet o nim nie słyszałam. A na czym polega, co wykrywa?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...