Skocz do zawartości
Forum

Niespokojne 2-miesięczne niemowlę. Pomocy!!!


Gość Aleksandraa93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandraa93

Witam wszystkie mamusię! Bardzo potrzebuje pomocy. Mój 2 miesięczny synek jest niespokojny jakoś od 2 tygodnia życia. Pręży się, steka, wierci, ciężko mu zasnac, w nocy budzi się co 2,3 h. W dzień potrafi w ogóle nie spać. Nie płacze tylko tak dziwnie się wierci, macha rączkami i tak się zginą w taką a'la fasolkę jak leży na boczku, a jak na plecakach to podkula nóżki i pojekuje. Wcześniej się od razu budził teraz poprezy się przez sen, nawet nie otwiera oczkow. Miał robione badania na nietolerancje laktozy i wszystko wyszło dobrze. zmieniłam mleka i teraz podaje mu enfamil i chociaż po nim robi kupli nawet 3 razy dziennie, ale prezenie i stekanie jest dalej. Stosowała także espumisan, sab simplex i debridat jednak po żadnym nie widziałam efektu. W dodatku od dwóch dni strasznie mu bulgocze w brzuchu. Czy któraś z mam miała podobnie u swojej pociechy ? Chciałabym żeby synek przesypial całe noce, nie dla swojej wygody ale dla niego bo czasem ma aż czerwone oczka. Widzę że chce spać ale ciągle go to "coś" budzi:(

Odnośnik do komentarza

a co pediatra na to? ja bym poszła do neurologa, co prawda dzieci w tym wieku mają fizjologicznie wzmożone napięcie mięśniowe, niemniej może on ma za bardzo?
No nie wiem, w każdym razie tak pomyślałam o neurologu jak przeczytałam o tej fasolce i podkulaniu nóżek.

Odnośnik do komentarza
Gość MamaAnitki

Witam, u nas był podobny problem. Mała miała bakterie w moczu. Zbadaj mocz, zrób posiew. Zmieniliśmy też mleko na Babilon pepti. Czasem espumisan i delicol dawałam i przeszło tak po trzecim miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Gość mamuśka05

Miałam to samo. Najpierw było mlaskanie i okazało się że ma refluks żołądka. Więc gasrotus był podawany. Po 1,5 miesiąca od urodzenia się uspokoiło i kolejny miesiąc już odstawiłam wszystko tzn espumisan(teraz daje sporadycznie), delicol, gastrotus, debridat itp. Ogólnie mówią że trzeba cierpliwości to prawda... Powoli z biegiem dojrzewania przechodziło teraz jest na mleku bebiko. Mówią, że to faktycznie może być naurologicznie wzmożone napięcie ale u nas okazało się wszystko ok. Płacz przez sen bez możliwości dobudzenia straszny ale tylko już sporadycznie. Zaobserwuj czy dziecko nie jest głodne bo u nas i to chyba było przyczyną płaczu. U ciebie czy dziecko przybiera prawidłowo. U nas po 3 miesiącach okazało się jeszcze że ma ubytek miedzyprzedsionkowy który powinien się zrosnąć i to możemiec tez jakiś wpływ jak kardiolog powiedziała. Co do moczu to bym tez zrobiła im więcej badan będzie ujemnych tym Twoja głowa spokojniejsza :).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...