Skocz do zawartości
Forum

Koszmarne zasypianie


Gość Cutty_sark

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cutty_sark

Dziewczyny pomocy, bo zwariuje. Moja mala ma prawie 10 miesiecy i od zawsze kiepsko spala. Karmie ją piersią i przez pierwsze 5 miesięcy zasypiala tylko w ten sposób. Kazda próba samodzielnego, zaznaczam ze delikatna, konczyla sie totalna histeria. Potem jednak jakos to zasypianie bez piersi zaczelo powoli wychodzic. Bralam mala na rece, wyciszalam i odkladalam do lozeczka. Jak plakala to znow na rece i tak w kolko az zasnela. Niestety nie jest tak ze z czasem zalapala o co chodzi i wciaz sa placze. A od miesiąca jeszcze wieksze bo nie chce wyciszyc sie na rekach tylko od razu sie zlosci. Polozona do lozeczka wstaje, a odkladana placze znow. Mamy staly rytm dnia, nie klade jej przemeczonej, zaslaniam okna, mamy szum, smoczka nie uzywamy. Noce wciaz sa koszmarem bo budzi sie co godzine lub dwie i ostatecznie nad ranem i tak laduje przy piersi bo ja juz nie mam sily jej uspokajac co chwila. Drzemki w dzien to istny koszmar, wieczorem jest ciut latwiej bo juz jest zmeczona po calym dniu. Nie wiem jeszcze co moge zrobic aby zasypiala spokojnie i nie budzila sie co rusz. Zabkowa ie to to raczej nie jest. Mamy na razie dwa zeby i kiedy sie wyrzynaly to raptem jedna noc byla gorsza a tak to zmian w zachowaniu nie widzialam. Teraz jest pora drzemki postanowilam wziac ja na przeczekanie i moze sama sie polozy, ale nic z tego stoi juz 40 min i krzyczy. Jak tylko sie zblizam to wyje jeszcze bardziej bo wie ze i tak ja odloze. No masakra jakas....pomocy

Odnośnik do komentarza

Cutty_sark może to jest wina skoku rozwojowego i malutka odreagowuje w taki sposób. Jeśli przez jakiś czas zasypiala w łóżeczku to myślę że musisz się tego trzymać. A może mała już nie potrzebuje tyle snu w dzień i stąd taki problem. Ile razy śpi w dzień? A w nocy ile razy ja karmisz? Mój synek też nie najlepiej śpi do dzisiaj i też był nauczony zasypianie przy piersi a jak w nocy chciałam go oduczyć picia co godzinę to usypialam go na rękach i niestety takie przyzwyczajenie mu zostało dlatego trzymaj się tego łóżeczka. Napisz jak jest z drzemkami w dzień i piciem w nocy i pomyślimy co dalej

Odnośnik do komentarza
Gość Cutty_sark

W dzien spi dwa razy. Kolo 10 mamy pierwsza drzemke półtorej godziny, potem spi jeszcze miedzy 15 a 16. Staram się pilnować aby ta drzemka nie trwala dluzej jak do 16.20, bo wtedy pozno idzie spac i wlasnie jeszcze czescie budzi sie w nocy. Ogolem w dzien mamy mniek wiecej 2/2.5 godz. snu. Paradoksalnie, jesli spi mniej to noce sa gorsze.. wieczorem zasypia o 20 i spi do ok 1 potem pobudki co chwila. Niestety ja zwykle biorę ja do siebie w koncu bo nie mam sily wstawać do niej co rusz. Wiem ze to błąd, ale z drugiej strony mimo iz mała tak naprawdę potrafi sama zasypiac, to wciaz z tym walczy i sie buntuje. Boje sie po prostu, ze nawet jesli przeboleje te kilka nocy i przetrzymam ja bez piersi to i tak bedzie dalej sie budzila, zloscila i plakala. Juz sama nie wiem...

Odnośnik do komentarza

Cutty_sark nie bede sie madrzyc, bo sama zmagam sie z takim problemem. Ucze corke samodzielnego zasypiania. Jedne noce sa super, a drugie koszmarem. I jak tak czytam Twoj opis to chcialabym dojsc do tego co Ty osiagnelas - dziecko spi bez smoczka i bez piersi. Kawal dobrej roboty dziewczyno! Moze aktualne problemy sa tylko chwilowe (za goraco, skok rozwojowy, gorsze dni?) Podaje linka do strony poswieconej zasypianiu niemowlakow moze tam znajdziesz odpowiedz
https://zdrowysendziecka.wordpress.com

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...