Skocz do zawartości
Forum

Czym zastąpić mleko matki?


Gość Kasiasta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
synek ma 11 miesięcy, karmiony jest piersią (w dzień rzadko, natomiast w nocy obowiązkowo i nad ranem tuż po przebudzeniu), potem dostaje kaszki, kleiki, zupki gotowane przeze mnie, czasem podjada z mojego talerza :), a od 6 miesiąca także mleko modyfikowane.
Niedługo wracam do pracy i stąd mój dylemat: o ile w nocy będę przy nim i może być nadal karmiony piersią, to już w godzinach porannych niestety nie (praca w urzędzie od 7 rano, dojazd itd, także około 6 już mnie nie będzie). Jak myślicie, co mu podać z rana poza butlą mleka? Syn i tak nie należy do szczuplaczków, a obawiam się, że dając mu dodatkową porcję mleka modyfikowanego mogę go 'utuczyć' niepotrzebnie...
Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza

Wiesz, z takimi sprawami najlepiej konsultować się też z lekarzem. Jeśli piszesz ze synek nie jest drobinka to może warto jakieś nocne karmienie zastąpić woda, a wtedy nad ranem podać mm. Jeśli mały je sporo w dzień nie musi już w nocy podjadac. A może jeśli masz czas i możliwość to odciągnąć pokarm na poranne karmienie. Wszystko kwestia czy chcesz dalej karmić piersią.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge85n8t7ol.png

Odnośnik do komentarza

Moje dzieci dość długo budziły się w nocy na karmienie, przy czym to było kp, więc na etapie roczku niekłopotliwe. Roczny maluch sam się obsługuje ;) I nie ma nic złego w karmieniu noca rocznego malucha jesli sie domaga.
Piszesz, że synek nie jest szczupły - a raczkuje już, chodzi? Takie piersiowe dzieci potrafia się ieknie "utuczyć', a potem zeszczuplec.
Jak rozumiem, nie chcesz rezygnować z nocnych karmień. Tak więc na twoim miejscu nie wprowadzałabym już mm. Zamiast tego jogurt, kefir, twarożek. W tym wieku, jeśli maluch nie jest uczulony można wprowadzać małe ilości mleka krowiego. rano zamiast butli normalne śniadanie: owsianka, jajko na miękko, kanapka z dobrą wędliną i warzywami czy co tam maluszek lubi. No chyba,że maluch alergik i podajesz hydrolizat.
Odciaganie mleka na poranne karmienie w tym wieku to tylko niepotrzebna robota. Dziecku mleko nie jest już niezbędne przez całą dobe - je przecież inne produkty. Nocne i wieczorne karmienie z pewnością dla zdrowia wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...