Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla karmiącej


Gość Lea84

Rekomendowane odpowiedzi

Mi zawsze powtarzano, ze nie ma czegos takiego jak dieta matki karmiacej. Mozna jesc wszystko byle z umiarem. Papryka super byle nie kilogram na raz :) I takiego szkraba musisz bacznie obserwowac jezeli u Ciebie lub taty sa uczulenia. Ale nie powinno sie nic dziac po papryce, najbardziej alergizujace jest bialko mleka krowiego i jajka. Niestety znam to z autopsji, ale karmimy sie szczesliwie juz 9 miesiac. Powodzenia na Waszej mlecznej drodze :)

Odnośnik do komentarza

Jako profesjonalne zrodla o karmieniu piersia polecam Kwartalnik Laktacyjny i Centrum Nauki o Laktacji (strony www). Warto poczytac poniewaz niestety wiele naroslo mitow co do karmienia i sa one nam powtarzane non stop. Wiele mam niepotrzebnie katuje sie dieta (bylam jedna z nich), lub przestaje karmic bo slyszy ze ma "chude mleko" - to chyba najwieksza bzdura ale najbardziej zakorzeniona.

Odnośnik do komentarza

Jesli maluch do tej pory dobrze reagował na różne produkty, które spozywałaś to jedz sobie paprykę na zdrowie. Nie ma czegos takiego jak dieta matki karmiącej. Natomiast dzieci są różne. Moja córka np. ma alergie na jabłka. Długo zetrwało nim doszłam o co chodzi. A przeciez jablka sa na tej mitycznej liscie "produktów zalecanych matkom karmiącym".
Ad meritum: zjedz troche, poobserwuj dziecko przez 3-4 dni. jesli sie nic nie bedzie działo to wcinaj smiało :)

Odnośnik do komentarza

Mi tez mowili ze wszystko mozna tylko obserwowac maluszka czy ma jakas reakcje. Ja jednak unikam kapustnych i pikantnych,ale nigdy nie przepadalam takze nie jest to zadne wyrzeczenie i ostatnio zmienilam mleko krowie na sojowe ale ze wzgledu na siebie (chyba nietolerancja laktozy).Mysle,ze nie ma sensu stosowac zadnej restrykcyjnej diety "na wszelki wypadek", to moze tylko zniechecic matke do karmienia na dluzsza mete.

Odnośnik do komentarza
Gość Julianka85

Metodą prób i błędów musisz zobaczyć, czy dziecko coś uczula. Nie ma sensu głodzić się i jeść przez okres karmienia jedynie bułki z masłem. A ja polecam blog Hafija o karmieniu, naprawdę można tam znaleźć wiele porad.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...