Skocz do zawartości
Forum

Jak nauczyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Mamy pomóżcie !
Witam jestem zmuszona przestać karmić moją córeczkę piersią ma 7 miesiecy. Ale mam problem ponieważ od kilku tygodni próbujemy przejść na butelkę a ona nie chce odrzuca nie ma mowy ze wypije mleko z butelki. Jemy oczywiście już kaszki dania deserki wszystko łyżeczka. Jednak mleka tak nie mogę jej podać to nie jest rozwiązanie. Próbowałam butelki buk,lovi,avent. Mleka bebiko,bebilon i nic . Co robić jak sobie z tym poradzić ? Czy Medela calma pomoże coś? Zastanawiam się nad kupnem ale nie wiem czy to coś da. Piszcie jak było u was każda rada jest cenna.

Odnośnik do komentarza

Mamo Oliwia ja Cię nie pociesze bo mój synek do końca został bezbutelkowy ale myślę że możesz spróbować z kubka niekapka. My zaczynaliśmy od takiego z silikonowy grubym smoczkiem z Canon i Jasiu szybko go polubił. Co prawda mleka z niego nie pił ale ja nie musiałam kończyć kp więc może nie miałam tak silnej motywacji. A ten kubeczek dobrze się trzyma w małych rączkach i łatwo z niego pije. Mój synek nie chciał pić z żadnej butelki ani nie używa smoczka a ten niekapek polubil od razu. Może też lepiej najpierw zacząć małej dawac Twoje mleko z kubka bo ten smak zna i jak się nauczyć to podawać mm. Możesz też zapytać na wątku https://forum.parenting.pl/noworodki-i-niemowlaki/127225,cycusiowe-mamusie,969 dziewczyny tez oduczaly swoje maluchy to może coś podpowiedzą. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

bez przesady! pol roku mozna trzymac przy cycu, ale matka tez musi miec jak zyc, a jak małe je z butelki to jest ogromne ułatwienie przeciez. oczywiście nie warto tego robic za wczesnie, ale nie ma tez co zwlekac zbyt dlugo - wiadomo ze bedzie placz na poczatku, ale wszystko da sie zrobic. moze popelnilas jakis blad? nie ma co dzieciaka glodzic, na glodnego na pewno nie bedzie chcial nowej potrawy.

Odnośnik do komentarza

To prawda, decyzja o przejściu na karmienie butelką wymaga pewnego przemyślenia. Odstawić od piersi można też i roczne dziecko, pytanie czy chcesz tyle czekać - oczywiście nie ma w tym nic złego, ale warto uważnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Samo odstawienie dziecka od piersi warto podzielić na etapy, upewnić się, że dziecko jest zdrowe, nie robić tego także w okresie ząbkowania. Początkowo można np. zastąpić część posiłków karmieniem butelką, a później podawać pierś, i stopniowo zwiększać częstotliwość karmienia butelką. Zadbaj też o to, żeby podczas odstawiania od piersi pozostałe aspekty życia dziecka pozostawały niezmienne - np. z oddaniem dziecka do żłobka warto jeszcze trochę poczekać :)

Odnośnik do komentarza

Tutaj trzeba rozgraniczyć dwie rzeczy - to z czym dziecku i w gruncie rzeczy nam jest wygodnie, i to co jest dla dziecka dobre. Na pewno nie ma co zostawać przy karmieniu piersią zbyt długo - dziecko musi się też uczyć samodzielności, a w jej zakres wchodzi nauka samodzielnego jedzenia. Jeżeli obawiasz się, że dziecko będzie czuło się odrzucone - pewnym rozwiązaniem może być noszenie dziecka w chuście. Jest to rozwiązanie wygodne zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka - łatwiej będzie Ci wykonywać codzienne obowiązki, a dziecku będzie wygodnie i będzie czuło Twoją bliskość. Jeśli nie miałaś wcześniej styczności z chustami, możesz skorzystać z warsztatów - jeżeli jesteś z okolic Krakowa, to serdecznie zapraszamy do nas, do Alternatywnej Szkoły Rodzenia “Będziemy Rodzicami” - W razie pytań - zachęcam do kontaktu!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...