Skocz do zawartości
Forum

Wprowadzanie pokarmu


Gość Catalinka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Catalinka

Kochane mamusie!

Mój synek lada dzień skończy 4 miesiące i jest karmiony wyłącznie piersią. Na wizycie u lekarza rodzinnego usłyszałam, że od nowego miesiąca, tj kwietnia mam synkowi zacząć wprowadzać słoiczki. I tu mam do Was 2 pytania

1. Dlaczego dziecku, które prawidłowo przybiera na wadze mam po skończeniu 4 miesiąca dawać słoiczki skoro WHO zaleca karmienie piersią do 6 miesiąca.

2. Na pytanie dlaczego słoiczki a nie dania robione przeze mnie usłyszałam, że słoiczki są z wiadomych źródeł a sklepowe warzywa nie. Też jesteście tego zdania?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

1.Co do zaleceń do wprowadzania pokarmów, to jest to zależne od schematu, jaki obecnie obowiązuje. Widocznie obowiązuje taki, by od 5 miesiąca wprowadzać pokarmy stałe, jeszcze dwa lata temu obowiązywał, aby dziecko kp było na piersi przez 6 miesięcy.

2. ja dawałam słoiczki do 9 miesiąca, bo warzywa tam są przebadane, a ekologicznych zaufanych nie miałam. Młode kuraki i jajka z wolnego zaufanego wybiegu mam dostępne, ale resztę rzeczy? Stopniowo dokładałam zaufane produkty. Część mam daje dziecku gotowane przez siebie posiłki od początku.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...