Skocz do zawartości
Forum

Chusta czy nosidełko?


Gość Ankazzz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ankazzz

Jako, że szkrab już na świecie czas zastanowić się nad wyborem chusta czy nosidełko z czego korzystacie? Teraz mam nosidełko pożyczone od znajomej na początek ale muszę coś sama kupić wreszcie i nie wiem co jest lepsze, jakie są wasze doświadzenia?

Odnośnik do komentarza

Ja mam nosidełko firmy WOMAR. Mogę polecić z czystym sumieniem. Bardzo wygodne zarówno dla noszonego jak i noszącego. Stabilne zapięcia, dziecko "nie wisi" na kroku, tylko jest w pozycji żabki. Mamy go od 7 miesięcy i córka bardzo lubi w nim być. Szczególnie pomocne przy robieniu zakupów, a także przy gotowaniu, odkurzaniu i szybkich wypadach na spacerek przed snem ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49io4py2bi4oc7.png

Odnośnik do komentarza
Gość lolenka

ja mam jedno i drugie ale efekt taki, że nosidełko leży w kącie nieużywane, więc gdybym decydowała jeszcze raz wgl bym z niego zrezygnowała, jak dla mnie chusta mega wygodna a córcia też nie protestuje mam z bonbonenfant i chustę i nosidełko i mają bardzo dobrą jakość

Odnośnik do komentarza

Dla noworodka i młodszego niemowlęcia zdecydowanie chusta. Jeśli bardzo chcesz nosidło zwróć uwagę by było to nosidło ergonomiczne (nogi w pozycji żabki), a nie tzw. "wisiadło". Co do ergonomików to różne są opinie specjalistów, jedni mówią,że można od 3-go m-ca, odkąd dziecko trzyma główkę, inni, że dopiero kiedy usiądzie. Na pewno dla noworodka lepiej będzie w chuście - różne możliwości wiązań, różne pozycje i przede wszystkim dociągniesz tak, że dziecko jest pewnie podtrzymywane przez materiał. Żadne nosidło tego nie zapewni w takim stopniu jak chusta.
O chustach było sporo wątków - poszukaj i poczytaj, zawierają sporo cennych rad. Na forum eksperckim jest też długi i baaardzo pomocny wątek chustowy.

Odnośnik do komentarza

Popatrz na you tube na filmiki tetropl i akademiaLennyLamb. Poza tym jest tego mnóstwo (uważaj, bo niektórzy maja dziwne pomysły wiązania np. przodem do świata). Przy chuscie (przynajmniej nowej) powinnas miec też instrukcję z różnymi przykładami wiązań. Ja zawsze przegladałam kilka instrukcji i filmików do każdego nowego wiązania, którego się uczyłam - tak było mi łatwiej wyłapać różne niuanse i w konsekwencji porządnie zawiązać chustę.

Odnośnik do komentarza

marzena@ ja w sumie tylko dzięki tej instrukcji nauczyłam się wiązać, a i tak miałam na początku dość duże problemy., Jednak relacja i poczucie, że to małe ciałko jest tak blisko mnie wynagradzało wszelkie trudności związane z nauką wiązania.

Odnośnik do komentarza
Gość ludmila1

przy drugim dziecku zacznę chustowanie jak najwcześniej. Wiem, że będzie to ogromna ulga dla moich już nadwyrężonych pleców...
Basia bardzo lubiła być w chuście, ale od kiedy chodzi - nie mamy na to czasu. Dla mnie chusta zdecydowanie do pierwszych urodzin ;)) Teraz muszę kupic spacerówkę bo Basia już za duża i na electro.pl właśnie szukam nowego sprzetu, aż żal że to koniec przygody z chusta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...