Skocz do zawartości
Forum

Zasiłek macierzyński


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam pytanie odnośnie zasiłku macierzyńskiego który z dniem jutrzejszym wchodzi w życie.
Jestem studentką, urodziłam na początku grudnia, przez większość ciąży jeździłam dzielnie na zajęcia jednak teraz, kiedy mały się urodził nie wyobrażam sobie go zostawić i jechac ( do obcego miasta) na studia.
Sytuacja ta zmusza mnie do wzięcia dziekanki. I tu moje pytanie. Czy mając urlop dziekanski dostanę 100% zasiłku?

Drugie pytanie, ile mamy czasu na złożenie wniosku i jesli rodzac w grudniu złożę wniosek załóżmy w lutym, to zasilek dostane tez zas styczeń czy niestety jeden miesiąc zostaje pominięty?

Z góry dzięki za odpowiedzi i szczęśliwego nowego roku dla wszystkich mamusiek:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

Gloomcia, tak, mając urlop dziekański dostaniesz zasiłek 1000 zł (zakładam, że nie otrzymujesz jakichś dochodów i że ojciec dziecka nie pobiera innych świadczeń z racji jego urodzenia). Masz 3 m-ce na zgłoszenie od urodzenia dziecka. Jeśli zgłosisz po tym czasie, to zasiłek dostaniesz za czas od zgłoszenia pisma. Wniosek o przyznanie tego zasiłku musisz złożyć w Urzędzie Miasta lub Urzędzie Gminy zgodnym z miejscem zamieszkania, ewentualnie drogą elektroniczną na portalu „Emp@tia”.
Aaa, ponieważ dziecko urodziłaś w grudniu, a przepisy weszły w życie od 01.01.16r., to ten zasiłek będziesz dostawać do czasu aż maluch skończy 12 m-cy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...