Skocz do zawartości
Forum

Potówki na buzi


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim mamom,
mój maluch ma na twarzy doslownie calej wypryski przypominające potówki. Czasami jest tak ze jak po prostu karmie go piersią to mleko doslownie "sika" mi z piersi niechcący oblewając mu twarz staram sie tego unikać ale maluch czasami tak szybko wypuści piers z buzi ze nie zdążam tego uniknąć. Czy ktoś moze poradzic cos na takie potówki. Prosze o szybkie rady :(:(

Odnośnik do komentarza

Xena, podejrzewam, że twój synek ma trądzik niemowlęcy. Potówki nie byłyby na całej twarzy.
U nas taki trądzik wystąpił tylko u najmłodszego synka i miał go kilka tygodni, można powiedzieć, że sam zniknął. Jedyne co z tym robiłam (za radą położnej środowiskowej), to w ciągu dnia przemywałam kilka razy przegotowaną wodą i tyle.
Jeśli nie dochodzi do stanów zapalnych albo innego pogorszenia tego trądziku, to po prostu trzeba to przeczekać.

Odnośnik do komentarza

A mój synek tak długo jak karmiłam go piersią miał na buzi jakieś wypryski, zwłaszcza na czole i skóra była taka chropowata. Gdy tylko przestałam karmić piersią po kilku dniach wszystko przeszło. Okazało się, że to przez hormony moje, które przenikały z mlekiem. Nic groźnego, tak jest i już. Ja bym się skonsultowała z lekarzem, on na pewno powie co to.

Odnośnik do komentarza

Hej my też walczyliśmy z wypryskami na buzi, pomógł nam w końcu mediderm, a leczyliśmy już mnóstwem innych maści polecanych przez położną- maść z wit A, cynkową, mycie w roztworze nadmanganianu potasu itp. teraz używamy medidermu do całego ciała po kapieli, u nas się sprawdza rewelacyjnie. Nawet na skórę głowy, ciemieniuchy nie uraczyliśmy. A i dodam że wychodzi nas taniej niż oliwki. Opakowanie ok 500ml to 12zł :) nie reklamuję ale z całego serca polecam

http://www.suwaczki.com/tickers/relg82c3aoalf01f.png

Odnośnik do komentarza

Może jestem jakaś szalona, ale zauważyłam, że u synka na buzi od jakiegoś czasu jest czerwona krosteczka a obok niej dwie jeszcze mniejsze... malutka, raz jest bledsza, raz czerwieńsza.. czuć ją pod palcem... i tak to już trwa około miesiąca. Poza tym buzia jest czyściutka... mając maleństwo w domu (synek 3 miesiące) co chwila zauważam nowe "problemy" :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...