Skocz do zawartości
Forum

3,5 miesięczne dziecko nie je


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeśli się powtarzam przepraszam, szukałam, nie znalazłam.
Mam 3,5miesięcznego synka, który do niedawna zjadał 120ml co 3-2,5h, a od kilku dni je coraz mniej. Wczoraj zjadł niecałe 400ml przez całą dobę, a dziś 200ml. Byłam u lekarza i chory nie jest, ale przecież chyba dziecko musi jeść. Nie ząbkuje, to też nie wina smoczka, bo herbatkę pije z tej samej butelki, próbowałam mu podawać z większego smoka, też nie. Jakby po prostu miał awersję do mleka. Jedyne, co zauważyłam, że mogę go dokarmić przez sen, najłatwiej w nocy.
Słyszałyście kiedyś może, żeby dziecko przestawiło się z niejedzenia w nocy na niejedzenie w dzień? Mój synek od urodzenia przesypiał niemal całe noce, a teraz troszkę częściej się budzi, ale to częściej to jakieś 2-3 razy;)
Pomóżcie, co z tym jedzeniem?

Odnośnik do komentarza

Kashubie - jakbym czytała swoja historię sprzed 1,5 miesiąca. Moja córcia miała wtedy 4,5 mies, i też nagle z dnia na dzień przestała jeść. Byliśmy u lekarza wszystko ok ,badania krwi i moczu wręcz idealne. Po 2 dniach zauważyłam biały nalot na języczku, który pomimo aftinu nie znikł. Po 2 następnych dniach wylądowaliśmy na pogotowiu i tam się okazało że to zapalenie jamy ustnej. Antybiotyk Pędzlowanie nystatyną i po 4 dniach bużka była czyściutka. Jednak Lilcia nie zaczęła więcej jeść. Też karmiłam ja na spaniu bo tylko wtedy coś zjadała. Od około 2 tyg zaczęła jeść tyle co przed chorobą i co najważniejsze już nie na spaniu i sama upominała się o jedzenie. Ale od wczoraj znów je mniej. Już nie wiem co mam robić jestem tak samo załamana jak Ty, tym bardziej że malutka urodziła się jako hipotrofik i ważyła tylko 2 kg. Nie wiem czy mój wpis Ci pomoże ale chciałam żebyś wiedziała że nie jesteś sama z takimi problemami. Pozdrawiam Cię serdecznie

Odnośnik do komentarza

Kashubie, ja nie miałam takiej sytuacji, ale domyślam się jak to może martwić, że dziecko je coraz mniej i mniej. A lekarz nie zasugerował badania moczu? Albo zmiany mleka?
Przeszło mi jeszcze przez myśl, że może za dużo pije herbatki i na mleko nie ma już miejsca?
A tego smoczka używa już większego niż wcześniej? Wiem, że próbowałaś zmieniać, ale czasami dziecko do rozmiaru też potrzebuje czasu, by się przyzwyczaić.
Jak tak mało zjada, to może zmniejsz ilość (żeby się nie marnowało), ale też skróć przerwy między karmieniami.
Trzymajcie się!

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi, lekarz w uszy zaglądał i też było ok, dał nam skierowanie na mocz, jutro muszę zrobić. Jeśli chodzi o mleko próbowałam dawać inne, ale to nie pomogło, natomiast herbatki daję po próbach nakarmienia, żeby się nie odwodnił (taka też była sugestia lekarza). Dziś w nocy Michałek zjadł razy normalną swoją porcję, jak się rano obudził o 6.30 to już był problem ale jakoś udało się dać mu 90ml, a potem znów nic. Jak włożyłam go do wózka, to na spacerze udało mi się go nakarmić. Jakoś jak na niego patrzę mam wrażenie, jakby po prostu jedzenie było dla niego teraz mało atrakcyjne. Chce się bawić, żeby do niego mówić, chwytać zabawki... zobaczymy co z moczem i jak dalej będzie funkcjonował. A może po prostu przestawił się dzień z nocą? Niektóre dzieci nie chcą spać w nocy, a on nie chce jeść w dzień ;)

Odnośnik do komentarza

Kashubie, ciekawe czy badanie moczu coś pokaże...
A to mleko podajesz mu w regularnych odstępach? Ważna jest regularność, bo np. przy kp jedzonko jest na żądanie, ale przy mm zachowuje się w miarę regularne przerwy, tak żeby dzidziuś zdążył przetrawić mleczko i zgłodnieć.
No i ważne żeby przed butlą mleka nic wcześniej nie pił.
Może to taki kilkudniowy kryzys i niebawem wszystko się ułoży :)

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam 6 mcu córkę która też przestała jeść. Jadła 180 ml mm a teraz ma A wersje i karmie mlekiem przez sen inne jedzenie jeszcze jako tako ale mleko kasza ble.. badania w porządku zdrowa zadowolona i nie wiem. Trwa to już półtora miesiąca. Spadła mi do 5 centrala z wagą teraz nadrabia trochę jutro ważenie i zobaczymy. Powodzenia kashubie

Odnośnik do komentarza

U nas było dokładnie to samo, syn skończył 3 miesiące i przestał jeść w dzień (potrafił nie jeść nic przez 8-9 godzin), spadał na wadze, w szpitalu zdiagnozowali refluks ale po lekach nie zauważyłam znaczącej poprawy. Dziś ma ponad 5 miesięcy a ja nadal karmię go "na śpiocha", poza tym odciągam swoje mleko i robię mu na tym kaszki, Je normalnie łyżeczką i przybiera w normie teraz. Ja od początku podejrzewałam zęby.
Pozdrawiam i życzę dużo siły.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...