Skocz do zawartości
Forum

Moje 10miesięczne dziecko odrzuciło pierś i nie chce mm z butelki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje drogie mamy, jestem matką 10 miesięcznej Julki, przeczytałam już chyba wszystkie blogi, ale do końca nie wiem czy dobrze postępuje. Moje dziecko do 8 miesiąca było karmione głownie piersią, tzn. 6-pierś, 9-deserek ,11-piers, 14-obiadek, 17-piers, 20-piers, i w nocy ze dwa razy pierś.W pewnym momencie zapragnełam ograniczyć nocne karmienie i zaczełam przed snem i na sniadanie podawać kaszke z łyżeczki (moje dziecko nie toleruje mleka ani odciagnietego ani mm z butelki, jedynie wode z niekapka).Wszystko przebiegało ok, dopiero po 2 miesiącach w wieku 10, całkowicie odstawiła pierś, przy każej próbie jej podania wpadała w szał , albo gryzła mnie w sutka.Dzis moja córka ma 11 miesięcy , nie pije mleka z piersi , ani mm z butelki. Jej jadłospis:
- 8: 200ml kaszki
- 11:190 ml deserek owocowy
- 15: 200ml obiadku ze słoiczka lub własnego
-17 : jogurt nat. z dodatkami lub bez
- 19: 200ml kaszki
Noc raczej przesypia cało do ok 8, chyba że sie przebudzi to podaję wodę z niekapka i śpi dalej.
Piszę ten post dla mam które są w tej samej sytuacji gdzie dzieci odrzuciły pierś i nie chcą jeść mm z butelki.
Głowa do góry , to już duże dzieci i wapń znajdą zarówno w kaszkach, owocach, warzywach jak i jogurtach. a ze szystkich przecztanych artykułów wynika że mamy wielkie szczęcie że nasze dzieci odrzuciły pierś same.
Więc powodzenia drogie mamy !!!

Odnośnik do komentarza

U mnie nie było aż tak dramatycznie, ale moje dziecko też nie chciało mm ani nie chciało zaakceptować butelki (karmiłam piersią równo 10 miesięcy).
Też wprowadzałam kaszki z łyżeczki, też nie chciała butelki ani mm (ale obecnie pijemy mm).
Też przesypiamy całe noce, a nawet powiem więcej, w ogóle nie przepajam ją w nocy niczym, gdy się budzi (sporadycznie) to daje smoka.

Żyjemy, mamy się dobrze, super się rozwijamy pod względem ruchowym oraz intelektualnym :)

Czy pani/pan Zdrowo też tupnie nogą, ze opowiadam pierdoły? :)))

Odnośnik do komentarza

Mega nudzi mi się, bo "siedzę w domu z małym dzieckiem" :)))
Jestem wynudzona po pachy.

Kontynuując wątek picia mleka, moje dziecko od niedawna pija mleko, to na pewno nie tyle ile jest zalecane, w zasadzie picie mleka zaczęło się przy upałach, kiedy nie było apetytu na nic. Też było to okupione walką i uzupełnianiem wapnia innymi produktami.

Zdrowie to nie jest wątek dla Ciebie, Tylko dla mam które mają podobne problemy (też kłania się czytanie ze zrozumieniem) jak napisała autorka wątku na początku. Twoje bicie piany nic tu nie zmieni :)

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że nie miałam takiego problemu i z chęcią bez oporów moje dziecko przeszło na butelkę. Zresztą miałam zawsze zamrożony swój pokarm, więc pod kiedy musiałam wyjść to mąż czy akurat jak byli teściowie czy moja mama bez problemu mogli małego nakarmić. Wystarczyło tylko woreczek z pokarmem dokręcić do butelki :) Tu polecam do tego butelki i woreczki do pokarmów od Kiinde, super sprawa.

Odnośnik do komentarza
Gość Mam IA chłopaków

Pierwszego syna musiałam odzwyczajać od piersi... Był płacz i krzyki... Było źle. Miał ponad rok a ja wracałam do pracy.
A drugi gdy skończył 11 mcy zaczął mnie gryźć i ewidentnie nie chciał cyca... Nic nie zmieniłam... Tzn pozycji... Diety... Perfum... Po prostu nie chciał. Faktycznie jak sobie przypomnę jaką walkę przeszłam ze starszym, żeby go odzwyczaić... To dobrze...
Tylko z drugiej strony... Trochę mi żal... Bo lubiłam karmić... A on tak odtrącił moje cycki.. I to tak nagle... Trochę mi żal tej naszej bliskości.
Oj KOBIECIE NIE DOGODZISZ

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...