Skocz do zawartości
Forum

bliźniaki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , ostatnią miesiączkę miałam 18 czerwca, w czwartek byłam na pierwszej wizycie u pani ginekolog ,która potwierdziła ciążę . podczas badania usg , okazało się że to ciąża bliźniacza , pani doktor mówiła żebym się nie nastawiała , bo jedna dzidzia może się wchłonąć , ja jednak wierzę że się uda , na usg są widoczne dwa pęcherzyki z tym że jeden o wiele mniejszy co mnie bardzo niepokoi .Jaka jest szansa że oba przetrwają ? i czy taka rozbieżność w wymiarach jest w normie ? załączam zdjęcia usg , pozdrawiam

monthly_2015_08/blizniaki_33938.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqps6pnznyy0i.png

Odnośnik do komentarza
Gość nadiaania

Witaj ja jeste obecnie w 25 T ciazy bliźniaczej dowiedziałam się ok 6t i usłyszałam od mojego gin dokładnie to samo co ty od swojej i też dz idzie były różnej wielkości z czasem wszystko się wyrównaloi jak narazie mamy się dobrze

Odnośnik do komentarza

Mam zdjęcie z 9 tygodnia i jest prawie identyczne jak twoje wiem jaki to stres i nerwy dobija to czekanie na kolejne wizyty u nas ta różnica utrzymuje się do teraz wg usg tydzień pomiędzy maluchami. Masz jakieś leki mi gin od początku luteine przepisuje dodatkowo witaminy i magnez. bądź dobrej myśli :)i daj znać

Odnośnik do komentarza

nie mam nic , nawet karty ciąży :( kazała mi przyjść jutro , żeby zobaczyć co i jak :( potwornie się boję tej wizyty . Nie wiem czego się spodziewać zupełnie , każda opcja mnie przeraża , bo jeśli dwa super , ale stres będzie, jeśli jedno to też super , tylko czy to nie spowoduje u niego żadnych zmian , i najgorsza opcja -żadne , czego boję się najbardziej

http://www.suwaczki.com/tickers/relgqps6pnznyy0i.png

Odnośnik do komentarza

Postaraj się nie denerwować wiem.. łatwo powiedzieć. co do karty to też miałam założona dopiero na kolejnej wizycie w 9 tyg musisz myśleć pozytywnie ja na swoje nieszczęście dużo czytałam na necie szczęście w nieszczęściu na tak wczesnym etapie jeśli jeden zarodek się wchłania drugi rozwija się bez żadnych komplikacji ale poczekaj do jutra i o wszystko wypytaj lekarza i oczywiście daj znać

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co ci powiedzieć.... A co ci na to lekarz powiedział? jaki tydz wychodzi z miesiączki? Nie wiem ja bym poczekają kilka dni i poszła może do innego na konsultację. W domu mam już 7 łatkę jak zaszła z nią w ciążę pojechałam potwierdzić test na co Pani ginekolog stwierdziła po badaniu ze nie wie może to i ciaza ale bardzo wczesną a jeśli nawet to pozamaciczna.... eh uplakana kolejnego dnia za namową koleżanki poszłam do innego lekarza a ten ze oczywiście ciaza i jak najbardziej prawidłowo się rozwija ... tak ze nie trać jeszcze nadzieji jeszcze nie jest do końca przesądzone....

Odnośnik do komentarza

ps jeśli chodzi o bóle brzucha to jak boli tak jak na okres to chyba normalne ja tak miałam na początku każdej ciazy i chyba wiele innych kobiet też puki nie ma krwawien trzeba mieć nadzieję a przepisał ci może jakieś leki? ja mam luteine podobno na podtrzymanie ciazy właśnie i na szyjke

Odnośnik do komentarza

powiem ci ze ja też na początku się bardzo martwilam jak gin mówił ze różnicą jest ok tygodnia od wizyty do wizyty myślałam czy aby brzuch nie boli za bardzo czy nie zacznę krwawic bo to by oznaczało... na szczęście dz idzie rozwijają się nadal różnicą 100 G między nimi a ja martwię się nadal czy wszystko będzie ok. Dobrze ze masz już w domu dwoje szkrabow napewno w dużej mierze zajmują czas i myśli co jest dobre w takiej sytuacji:)

Odnośnik do komentarza

jeśli masz gorączkę to idź szybko do giną lub na IP nie pamiętam dokładnie ale czytałam gdzieś ze na wczesnym etapie temperatura jest bardzo groźna dla płodu. I nie mówię tego po to by Cię dodatkowo straszyć 3maj się i pisz

Odnośnik do komentarza
Gość Magdeczka25

Dziewczyny, czy bliźnięta muszą mieć jakieś dodatkowe szczepienia? Jestem w 21 tc. ale już się zastanawiam, jak to będzie i najbardziej nurtują mnie te szczepienia, bo się naczytałam, że wcześniaczki mają więcej szczepień i lekarze nie pytają się nawet o zgodę rodziców. To moja pierwsza ciąża i czuję się skołowana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...