Skocz do zawartości
Forum

Wysypana buzia dziecka potówkami


Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi jak mam zwalczyć potówki mojej córeczki które ma na buźce .. ma ich okropnie dużo.. na wieczór w miare znikają ale ma buzie taka chropowatą :( już nie wiem co mam robić ubieram ja tak żeby sie nie przegrzewała.. w domu jest w samym pampersie bo jest tak gorąco a mimo wszystko na buźce każdego dnia ma potówki .. już nie smaruje jej oliwką po kąpieli na buzi żeby nie robiło sie ich wiecej tylko smaruje kremikiem .. no ale niestety ciagle nie ma żadnych efektów

Odnośnik do komentarza

No niestety w takie upały to raz dwa potòwki się robią. Ją stosuje nadmanganianu potasu czyli kalii to jest taki proszek, troszeczke wsypujesz do wody w wanience do kąpieli i woda zrobi się fioletowa. Nie boj sie jesli malenstwu woda dostanie sie do buzki nic sie nie stanie. Ja teraz kąpie małego co drugi dzień w kalii i potòwki znikają jak się pojawia. Slyszalam że dobry jest też krochmal. Kupujesz mączkę ziemniaczana i troche (ją bym wsypala łyżkę stołowa) do wody do kąpieli i kapiesz bobasa. Powodzenia :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/tea6zi4.png

Odnośnik do komentarza

Pauliiii84, dobrze, że mała jest tylko w body, a w ciągu dnia nawet w samym pampersie, bo przy tych upałach szkoda dziecka przegrzewać. Oliwki w ogóle nie używaj, bo tak naprawdę to zatyka dziecku pory i skóra nie oddycha.
Co do buzi córci, to nie sądzę, żeby to były potówki, bo raczej nie występują na całej twarzy. Podejrzewam, że mała ma trądzik niemowlęcy. Nic z tym nie trzeba robić, sam zniknie za parę tygodni :). Buzię przemywaj w ciągu dnia kilka razy przegotowaną wodą i tyle.
Głowa do góry, będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Pauliiii84, zawsze możesz iść do lekarza, żeby sprawdzić co mała ma na twarzy, wtedy będziesz wiedzieć na 100% :). Moim zdaniem to nie potówki, bo miałaby je jeszcze gdzieś indziej, a nie tylko na twarzy, a jest w wieku, gdzie właśnie dzieciaczki mają trądzik niemowlęcy. Z reguły to nic groźnego i po paru tygodniach sam całkowicie znika.
Oczywiście kąp córcię teraz codziennie :). Ja wyżej pisałam o przemywaniu buzi w ciągu dnia kilka razy zwykłą przegotowaną wodą.
Jeśli mała nie jest wysypana jeszcze gdzieś na ciele, ani nie ma innych problemów skórnych, to nie ma potrzeby kąpać jej w nadmanganianie potasu, bo on ma właściwości odkażające i wysuszające skórę. Kąp ją w kosmetykach przeznaczonych stosownie do jej wieku i to wystarczy. Smarujemy ciało dopiero wtedy, gdy jest przesuszone i nie oliwką, która zatyka pory i robi jedynie tłusty film na ciele, tylko np. balsamem do ciała :)
Generalnie im mniej kosmetyków tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...