Skocz do zawartości
Forum

Ciągle przy piersi


Rekomendowane odpowiedzi

Sowa, po pierwsze "cycusiowe" dzieci lubią ssać (i wiele mam ma z tym problem, zwłaszcza w nocy). Najmłodsze niemowlęta po prostu odczuwają silną potrzebę ssania, nieco starsze szukają w ten sposób bliskości, ciepła matki. Po drugie Twoje dziecko dziecko może się nie najadać. Dzieci karmione piersią w drugim półroczu życia powinno jeść więcej produktów niż tylko zupka i mleko matki, bo to przestaje mu już wystarczać. W 2014 r. wszedł w życie nowy schemat rozszerzania diety dziecka, zapoznaj się z nim. Podaj dziecku do rączki gotowane kawałki warzyw, miękkie kawałki owoców (banany, nie za twarde jabłka, obrane ze skórki i wypestkowane winogrona, mandarynki itp.). Rozpoczęłaś podawanie dziecku małych ilości glutenu? Jeśli nie miało objawów nietolerancji glutenu podawaj mu pieczywo, kasze. Zacznij od przygotowania smacznego i wartościowego śniadania. O tej porze roku pojawia się coraz więcej świeżych warzyw, posmaruj chleb masłem, możesz posypać odrobinką szczypiorku, na talerzyku obok połóż kawałki warzyw: ogórków zielonych, pomidora, papryki (obrane ze skórki). Niech Twój synek sięga po to na co ma ochotę. Co drugi dzień (3-4 razy w tygodniu) podawaj synkowi jajko. Wprowadź też drugie dania (nie muszą być każdego dnia, jednego dnia może być zupa, drugiego drugie danie). Na drugie danie podaj kawałki ziemniaków, kasze, mięso lub rybę, gotowane cząstki warzyw (marchew, brokuł, kalafior). Możesz też podawać dziecku kaszki dla dzieci, deserki dla dzieci ze słoiczka lub sama mu je przygotowuj. Po 7 m-cu życia można podawać dziecku małe ilości przetworów mlecznych: jogurtu naturalnego (możesz dodać kawałki miękkich owoców), kefir, twaróg. Wiadomo że dziecko w tym wieku nie zje jeszcze wszystkiego tak jak dorosły, ale ważne jest by zapewnić mu urozmaicone menu, niech poznaje nowe smaki, niech sam sobie wybiera co zje a co nie. Mój synuś odkąd skończył 8 miesięcy przestał pozwolić się karmić, na początku jedliśmy więc na dwie łyżki, trochę on sam, trochę ja go dokarmiałam, efekt by taki że wszystkiego chętnie kosztował a mając 14 miesięcy sam ładnie jadł). Twój syn jedne produkty może polubić od razu, do innych będzie przekonywał się nieco dłużej, ale sama zupka i mleko to jednak za mało (nie umniejszam w żadnym razie wartości mleka kobiecego). Pierś możesz, a nawet powinnaś podawać dziecku pomiędzy posiłkami, rano, przed snem, słowem "na żądanie". Jednak kiedy zaczniesz wzbogacać dietę dziecka ilość tych "żądań" zmaleje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...