Skocz do zawartości
Forum

6m niemowle nie chce jeść z butelki


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim mamusiom,
Założyłam ten wątek, bo moje dziecko nie chce jeść niczego z butelki. Nawet mój odciągnięty pokarm nie jest dla niej atrakcyjny. Radzimy sobie karmiąc małą łyżeczką, ale w nocy jest to zupełnie niemożliwe... Próbowałam różnych butelek, rożnych mm, różnych pór podawania i różnych osób podających. Mała jest karmiona oczywiście piersią.

Czy są mamusie, które mają jakiś pomysł na tą sytuacje?

Odnośnik do komentarza

Wg mnie albo się uprzesz i będziesz podawać butelkę (może ktoś inny Cię wyręczy albo Ty będziesz karmić,ale w innej pozycji niż normalnie kp?),bez płaczu się wówczas pewnie nie obejdzie,albo dasz sobie spokój z butelkami...
Pomysłu innego brak:/ (u nas było tak samo,do tej pory kp; a butelek czy niekapków do tej pory nie toleruje,pije za to z kubka ze słomką,normalnej szklanki/plastikowej,kubka 360.Ale mm do tej pory nie chce...nawet smakowego...).

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Es_ze,no karmimy się w nocy oczywiście...różnie to bywało,obecnie pośpi kilka godzin ciągiem; pobudek jest kilka,czasem 2,czasem ...sporo;)
Teraz akurat idą kolejne ząbki i jest "impreza" w nocy...i częściej chce piersi,więc i mi rośnie podaż mleka...(aż wyciągałam ostatnio laktator...).

Monika,to chyba dobrze,że mały je z łyżeczki? A w czym podajesz mu picie?? Może trzeba pokombinować z butelkami?

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

no niestety dzieci niebutelkowe całkowicie mają problem z zaakceptowaniem nowego stanu rzeczy i z moich obserwacji wynika że bardzo ciężko idzie im zaakceptowanie butli - jeszcze jak w ciągu dnia można to zaakceptować tak to już nocą całkowicie nie wchodzi i dzieci mimo wszystko mamy karmią piersią - wytrzymałości życzę

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Moj jak zabkowal tez budzil sie czesciej do cyca ale mu to przeszlo. Tak wiec trzeba dzieciom dac czas. U nas pomaga bardzo smoczek:)

Ola u nas zadna butelka nie przeszla ale poniewaz mlody jest dosc duzy podaje mu w niekapku picie, a wczesniej podawalam mu na zyleczce.
Ja sie ciesze ze je z lyzeczki z tym ze czasami zaluje ze na wieczor nie moge mu podac kaszki butelka. No ale wydaje mi sie ze nie jest zle bo nie musze meczyc sie z wymiana smoczkow ,mycia ,wyparzania:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

MaryskaZ dziękuję za opinie ale chyba nie do końca zrozumiałaś mój problem i problem mam których dzieci nie chcą pić z butelki.

Jak niby mam nakarmić dziecko w nocy nie podając butelki a nie chcąc/nie mogąc już karmić piersią?Może są jakieś do tego zalecenia? ;)

Nie każde dziecko po 6 miesiącu przesypia już całe noce, szczególnie gdy wcześniej było tylko karmione piersią, stąd był ten post. A karmić dziecko z bidonu/kubeczka lub łyżeczką nocą nie jest realne.

Odnośnik do komentarza

Szkoda czy nie szkoda, nic dobrego nie wnosisz tym komentarzem niestety :)
Nadal mamy, które mają problem z karmieniem butelką go mają i jeszcze tylko się frustrują Twoją wypowiedzią ze są wyrodne, bo szkoda Ci dziecka - takie wypowiedzi nic dobrego nie wnoszą i niestety mam podejrzenia że wiesz o tym, tylko siejesz zamęt...

Wyobraź sobie że właśnie jeśli ktoś pyta i chce poznać zdanie innych to znaczy, że jednak to dziecko nie jest mu obojętne - różne sytuacje spotykają ludzi w życiu.

To jest już moja ostatnia wypowiedź komentująca twoje opinie próbujące obrażać innych - mamy, które macie ten sam problem, zlejcie osoby, które Wam mówią, że Wasze dzieci są biedne :)

Odnośnik do komentarza

Es_ze - w zasadzie nie wiem, od czego zacząć, to napiszę w punktach.

1. To normalne, że Twoja córka nie pije z butelki - dużo piersiowych dzieci tak ma - moja też.
2. Dziecka 6m+ nie uczy się pić z butelki, bo lada moment od tej butelki trzeba je będzie trzeba odzwyczajać. Nie ma sensu 2x robić cyrków.
3. To normalne, że dziecko budzi się w nocy - nawet jeśli miało epizod, że noce przesypiało. Poczytaj tutaj: http://mataja.pl/2015/02/flaszka-vs-cycus-ktora-mama-pospi-dluzej/
4. MM nie zagwarantuje Ci przespanych nocy [bo jak rozumiem, to jest powód odstawienia?], więc moim zdaniem nie warto zmieniać piersi na sztuczne mleko. Spróbuj karmić na śpiocha.

Odnośnik do komentarza

Arica dzięki za podpowiedź w sprawie butelki z łyżeczka do karmienia. Może się skuszę :)

BasiaBM tak wszystko wzięło się z tego, żeby pozbyć sie nocnego dokarmiania małej ( ograniczyć liczbę dokarmiań). Mamy takie doświadczenie u znajomych, że dzieci się już budzą nawykowo (parę razu w nocy), oraz nasz pediatra tez uprzedził mnie że jak coś z tym nie zacznę robić, to niestety jest taka możliwość.
To jest moje drugie dziecko. Pierwsza była karmiona od początku butelką, więc inna rzeczywistość i przesypiała noce.Rozpisałam się. W skrócie:
1. Nadal karmię piersią i nadal mała budzi sie parę razy w nocy
2. Żeby być nieco bardziej przytomną śpimy razem (niestety, bo będzie nas czekać nauka spania osobno, boję się czy mała nie zwiąże się tak emocjonalnie ze mną , że będzie to problem dla niej ...)
3. rozumiem ten punkt widzenia ale mimo wszystko zaryzykowałabym robienie cyrków z butelką - moje dziecko pije z kubeczka i nie sądzę żeby butelka odniosła u niej taki sukces, że by nie chciała jej oddać, chodzi tylko o picie nocą, no i np. w moim przypadku odpada wyjście czy wyjechanie, nawet na chwilę (nie pisze o porzucaniu dziecka, tylko w ważnych sprawach) bo mała jest związana z piersią, spaniem ze mną i karmieniem nocnym

Tak czy inaczej, dziewczyny wielkie dzięki za porady, pomocne porady :) Życzę miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...