Skocz do zawartości
Forum

Karmienie piersią a kaszka


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wprowadzałam nowości troszkę później (mały miał 4.5 mies),również karmiłam (karmię) piersią i u nas też były takie częste pobudki.Poradzono mi podanie kaszki na kolację (u nas to była kaszka podana łyżeczką,nie z butli),robiłam to kilka dni z rzędu; mimo tego,że kaszkę zjadał ładnie,to niedługo po kaszce znowu jadł pierś,a w nocy budził się tak samo (o ile nie częściej...).
Możesz próbować (choć moim zdaniem troszkę jednak za wcześnie,ale to Twoja decyzja),jednak nie u wszystkich się to sprawdza...Trzeba cierpliwości,kiedyś to minie:)
Powodzenia! :)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez mialam (i dalej mam) problem z nocnymi pobudkami malej a ma juz prawie rok. I tez podpowiadano mi zeby na noc podac kaszke to sie naje i nie bedzie tak czesto budzic. A budzi sie chyba czesciej niz u ciebie. Ale niestety u nas to nie dziala. Wiem juz ze problem jest w tym ze nauczylam ja zasypiac przy piersi i budzi sie i chce cyca. Pociagac go lub potrzymac w buzi bo glodna nie jest. Ale moze u ciebie sie uda ☺ trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza

Dzieciom na piersi zaleca się rozszerzanie diety po 6 m-cu. Oczywiście co zrobisz to twoja decyzja. Co do nocnych pobudek - ssanie piersi to nie tylko zaspokojenie głodu, ale też potrzeby bliskości, potrzeby ssania. Dlatego podanie treściwszej kolacji wcale nie musi rozwiązać problemu. W wieku 4 mies. przypada kolejny skok rozwojowy, do tego zaczynają ruszać zęby i wielu dzieciom, nawet tym, które do tej pory przesypiały noce lub budziły się rzadko, pogarsza się sen. Trzeba jakoś przetrwac ten okres, albo wziąć malca do łóżka, albo podzielić się nocna opieką z ojcem dziecka, może pomoże smoczek, może kołysanka czy położona przy buzi pieluszka pachnąca mamą.

Odnośnik do komentarza

Pewnie że możesz podać kaszkę, ale jeśli nie wprowadzałaś jeszcze glutenu (a na ten chyba jeszcze za wcześnie) to musi to być kaszka bezglutenowa. Ja bym się trochę bała tego, że dziecko przyzwyczai się do picia z butelki (wiadomo, że ssie się łatwiej, szybciej niż z piersi) i czy nie "odrzuci" piersi. Kolejna sprawa, to tak jak tu dziewczyny pisały, to że podasz mu butelkę mleka z kaszką nie gwarantuje przespanej nocy. Moje dziecko ma 15 m-cy, przed snem wypija mleko z butelki z dodatkiem kaszki, albo je na kolację samą kaszkę, potem jeszcze poprawia "cycusiem" a i tak budzi się około północy pierwszy raz, a potem jak mu się chce, co godzinę, co dwie. Tak małe dzieci bardzo często budzą się nie dlatego że są głodne, ale dlatego że chcą zaspokoić potrzebę bliskości, przytulić się do mamy, poczuć bicie jej serca, albo po prostu nie potrafią same zasnąć. Życzę po prostu cierpliwości i wytrwałości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...