Skocz do zawartości
Forum

Refluks żołądkowy/alergia pokarmowa/Bebilon Pepti


Gość coraa

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego synka (we wtorek skończy 8 tyg.) tydzień temu pojawił się katar. W środę mieliśmy iść na szczepienie i w środę rano zaczął kaszleć i miał pełną buzię przezroczystej wydzieliny. I jak się nakręcił z kaszlem to miałam wrażenie, że się dusi. Spanikowałam, że być może zapalenie oskrzeli, bo sama jako dziecko często na nie chorowałam.
Ale lekarz go przepadał - osłuchowo czysty. Zapytał czy mały często ulewa. Przyznałam, że w sumie po każdym karmieniu i czasem (choć nie jakoś mega często) zdarza się, że bardzo dużo. Zdiagnozował najprawdopodobniej alergię na mleko oraz refluks żołądkowy - stąd katar i kaszel. I kazał zmienić mleko (dawaliśmy Hippa) na Bebilon Pepti. Powiedział, by wprowadzać je stopniowo tak, by za 3 dni dawać już tylko Bebilon.
No i tak też robiłam. Ale wczorajszy dzień to masakra. Już wczoraj w większości dostawał Bebilon, a Hippa śladowe ilości. Od dziś jest już tylko na Bebilonie.
Wczoraj miał takie akcje z ulewaniem, że chyba z 15 razy go przebierałam. Po nocy to się uspokoiło, pojawia się jedno ulanie po karmieniu. Ale zdarza się, że go karmię i mając rękę na jego brzuszku czuję jakby żołądek działał jak pompa i wyrzucał z siebie treść pokarmową. I wtedy czasem mu się uleje podczas karmienia a czasem nie. Ale prawie zawsze płacze w takich sytuacjach. Poza tym tak jak wcześniej jadał bez problemu 120 ml, tak teraz zjada max 90. A dzisiaj to już w ogóle mnie martwi bo baaaaardzo dużo śpi. Już od jakiegoś czasu w ciągu dnia miał drzemki 10-15 min. A dziś rano był dość aktywny, ale jak zasnął ok 12.30 jak wyszliśmy na dwór to spał długo. Potem pojechaliśmy na działkę, nakarmiłam go tam na śpiąco - jak go butelką po ustach pomiziałam, to liczyłam, że się obudzi, ale zaczął się napalać na jedzenie i domagać go, ale oczu nie otworzył, jak skończył jeść, to spał dalej. I tak do mniej więcej 17.30 kiedy wróciliśmy do domu i obudziłam go kiedy zmieniałam pieluszkę. Zjadł i zasnął mi na rękach. Potem jak go odłożyłam to się obudził, ale jakiś dziwnie spokojny mi się wydawał. Musiało mu gdzieś coś zalegać, bo jak mu się ulało, to się ożywił, pouśmiechał, trochę poobserwował. A teraz znów śpi...
Dawno tak nie miał, bardzo dawno i martwi mnie czy wszystko ok.
Poza tym zastanawiam się nad tym Bebilonem. Lekarz powiedział, że nie każde dziecko toleruje Bebilion i wtedy Nutramigen się dostaje. I odwrotnie też może być.
W związku z tym pytanie do mam, które karmiły Bebilon Pepti - jak u Was to wyglądało?
Po jakim czasie zaskutkowało?
Czy po zmianie mleka na Bebilon taki refluks powinien przejść? Bo szczerze mówiąc to ja mam wrażenie, że po Bebilonie jest on wyraźniejszy. Karmiąc Hippem nie zauważyłam płaczu małego podczas karmienia i takiego wyrzucania pokarmu przez żołądek jaki odczuwam trzymając mu rękę na brzuszku.
I co z tym spaniem? Czy może to mieć związek z Bebilonem? Teraz mijają prawie 4h od ostatniego posiłku, normalnie to by się wściekł, tym bardziej, że ostatnio nie zjadł pełnego posiłku. Wczoraj też po kąpieli zjadł zaledwie 30 ml po czym zasnął i spał aż 6h (do tej pory nocne spanie wynosiło ok 4-5h, potem karmienie i spanie ok 3h).
Poza tym jak to jest z tym katarkiem? Zakrapiam mu wodą morską i ściąga aspiratorem. Ale gdzieś na necie wyczytałam, że przy refluksie nie powinno się ściągać kataru. Ale czasem mam wrażenie, że jest bardzo zapchany i sama nie wiem już co robić....
Strasznie boję się, że ta wydzielina zejdzie do płuc lub oskrzeli, powodując ich zapalenie. Czy jest szansa na wyleczenie lub złagodzenie refluksu czy trzeba to po prostu przeczekać?

Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuje to bebilon pepti jest mlekiem dla alergików, dla dzieci mocno ulewających i z refluksem są mleka oznaczone symbolem AR. Poza tym w aptece można dostać zagęszczacz do mleka dla dzieci z refluksem.
Jeśli lekarz podejrzewa refluks powinien dac skierowanie do gastrologa.
Co do spania - temperaturę dziecku mierzyłaś? Dzieci dużo śpią przy gorączce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...