Skocz do zawartości
Forum

Mocny odruch ssania - czy smoczek może być pomocny?


Gość Justysska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ogólnie karmienie piersią idzie nam całkiem dobrze, synek się najada, ładnie przybiera na wadze, ale często lubi być tak po prostu przy piersi i nic nie ciągnie, tylko tak ją ciuma... Wydaje mi się, że ma dość mocny odruch ssania, bywa to czasem trochę deprymujące, bo ciężko zrobić cokolwiek innego, jak cały czas mały ssak jest przyssany do piersi... Zastanawiam się nad podaniem smoczka, ale nie wiem czy to nie zaburzy karmienia i jak to wpłynie na dalszy rozwój dziecka i czy pomoże trochę uspokoić synka i zaspokoić jego potrzebę ssania? Czy stosujecie smoczki? Jakie smoczki się u was sprawdziły, z konkretnej firmy albo o konkretnym kształcie, a może z konkretnego materiału? Będę wdzięczna za wszelakie sugestie.

Odnośnik do komentarza

Miałam taką samą sytuację,kupiłam wszystkie możliwe rodzaje smoczków (kształty,i lateksowe,i silikonowe),i...nic!Nie chce do tej pory żadnego!
Smoczek lateksowy z canpola (z kulką) i smoczek lateksowy z lovi (tu kształt smoczka jest specyficzny-jak w smoczkach do ich butelek) przytrzymał dłużej w rączkach i jeździł nimi po dziąsłach,kiedy ząbkował...
Są widocznie dzieci "niesmoczkowe"...
Ale życzę powodzenia:) nie wiem,czy Ci coś doradzać,bo z tego,co widzę,różne dzieci = różnie z uppdobaniami co do rodzaju smoczka...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

tez mi sie zdaje, ze poprobowac mozna, nic nie tracisz, a byc moze jakis konkretny smoczek dziecku podejdzie i ta potrzeba ssania zostanie zaspokojona, ja kupila smoczek z aventu i coreczka od razu polubila, i dawalam glownie przed snem, bo latwiej jej sie zasypialo, jak sobie go ciumala :) a co do rodzaju smoczka polecam silikonowe, bo sa trwale, a miekkie :)

Odnośnik do komentarza

Moj maly tez polubil z aventa(wzielam te swiecace noca ale swieca strasznie krotko) i zadnego innego nie wezmie. Ale ty mozesz miec niesmoczkowe dziecko wiec nic ci nie pomoze:) ale sprobuj jak zobaczysz ze dziecko juz nie je a ciumka albo spi przy cycu to szybko podmien cyca na smoczek tak robilam i sie udawalo:) az sie nauczyl i juz toleruje smoczek. Inaczej nic bym nie zrobila do teraz.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

A ile tygodni ma twoje dziecko? Jak więcej niż 4-6 to ssanie smoczka od czasu do czasu (byle nie cały dzień) nie powinno zaburzyć odruchu ssania. Moja starsza smoka załapała i ok.4-5 m-ca zaczęła pomału odrzucać (wtedy zanika ten bardzo silny odruch ssania i łatwiej smoka pożegnać), więc przestałam dawać, młodsza smoczkiem pluła na kilometr od początku, więc w miarę możliwości wisiała sobie przy piersi.
Co do kształtu smoczka to lepsze dla zgryzu są tzw. ortodontyczne czyli ściete z jednej strony, ale dzieciaki miewają swoje preferencje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...