Skocz do zawartości
Forum

Dieta dziecka w 7 i 8 miesiącu życia


Gość Anu

Rekomendowane odpowiedzi

Moja córka za chwilę skończy 6 m-cy i zastanawiam się jak teraz komponować jej posiłki. Jesteśmy na mm, więc już od 2 m-cy rozszerzam jej dietę. W schematach czasem różnie to wygląda i już sama nie wiem.
Teraz je mleko 4x w ciągu dnia + raz w nocy, a dodatkowo ok. pół słoiczka obiadu i pół owoców. W 7 m-cu teoretycznie powinna jeść 4 mleczne posiłki (mleko+kleik lub kaszka glutenowa i bezglutenowa), obiadek i owoce. Dodatkowo jajko. Wychodzi, że jest to 6 pełnych posiłków, jak dodam nocny to 7, czy to nie za dużo? Niby czytam o 5 posiłkach, ale jakoś mi się to nie widzi..

Odnośnik do komentarza

hej Anu. w tym roku opublikowano nowe zalecenia dotyczące karmienia noworodków i tam jest stwierdzenie: "Rodzic decyduje, CO dziecko je, KIEDY i JAK jedzenie będzie podane. Niemowlę decyduje CZY posiłek zje i ILE zje". Jesli nie będzie głodny to nie zje tego dodatkowego posiłku chyba... ja jestem na etapie kp, więc nie wiem jak to wygląda u starszych dzieci.
A zgadzają Ci się ilości posiłków w mililitrach?

Odnośnik do komentarza

To może zamień 1 posiłek (mleko) na kaszkę?Np na śniadanie?
Ja oczywiście znam nowe wytyczne dot żywienia,staram się ich trzymać,ale schemat schematem,a życie życiem-my,dorośli,też powinniśmy jeść 5 posiłków dziennie,a czy codziennie tak jemy?:)
Z tym,że my jesteśmy na kp,więc ja nie trzymam się sztywno ilości posiłków mlecznych-mój synek dopiero uczy się,że picie z kubka czegoś,co mlekiem nie jest,nie gryzie ;),więc popija jeszcze mleko 1 fazy z piersi,jak jest spragniony; poza tym wyszły już nam 4 kolejne zęby,a w tym czasie dzieci mogą nie chcieć się w ogóle oderwać od piersi...
Sama widzisz-to sprawa indywidualna,nie ma co się wg mnie na 100% trzymać schematów

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...