Skocz do zawartości
Forum

Nieprzespane noce od urodzenia


Gość marta_1988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marta_1988

witam! Mam problem z moją 6,5-miesięczną córką. Od urodzenia nie przespała ona ani jednej nocy. Nawet ciągiem więcej niż 3 godzin nie przespała. Chciałam się dowiedzieć czy ktoś też ma taki problem albo miał i jak sobie z nim poradził. Wydaje mi się, że próbowałam już wszystkiego i jestem na skraju wyczerpania. Nie wiem co mam robić. Mała budzi się w nocy co godzinę, dwie. Czytałam, że niektóre dzieci po prostu tak mają. Czy może do jakiegoś lekarza się zgłosić? (dodam tylko, że córka rozwija się prawidłowo a nawet ciut szybciej niż niektóre dzieci w jej wieku). Może ktoś mi pomoże...?

Odnośnik do komentarza

ja Cię nie pocieszę, u mnie własnie tak było, jak piszesz u obu córek, spanie u pierwszej wyregulowało się dopiero około 2 roku życia, młodsza ma obecnie 1,5 roku i nie prześpi w nocy więcej niż 2,3 godziny, czasem budzi się co godzinę, ja chyba już przyzwyczaiłam się do tego, że mało śpię i uważam, że mam dobrą noc, jeśli Emilka nie wybudza się na godzinę lub dwie, bo takie sytuacje się u nas też zdarzają. Moja też rozwija się ok, jest zdrowa. Wiem, że jak przestanę karmić piersią i przestawię ją na mm, to będzie dłużej spała, bo tak było u starszej siostry.

Odnośnik do komentarza
Gość marta_1988

Margeritka wiedziałam, że Ty mi odpiszesz :) Ja też karmię piersią i tak się właśnie zastanawiałam, czy jak przestanę to czy zmieni się sen mojego Maluszka. I już bym skończyła karmienie piersią ale jest straszny problem bo w nocy musi być tylko cycek i nic więcej. Żadne noszenie, lulanie, śpiewanie, karmienie przez butelkę czy smoczek. NIC. Czasami chcę się przekręcić albo chociaż położyć na plecy to już mała się wybudza i płacze albo marudzi bo nie mam cyca w buzi (ale nie je tylko trzyma w buzi). Myślałam, że może nauczyć ją samodzielnie zasypiać to może zmniejszy się ilość pobudek w nocy i jakoś sama zaśnie. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

czyli mała zrobiła sobie z piersi smoczek? nie ma cycka w buzi, nie śpi...ale zawsze tak miała, czy teraz jakoś wyjątkowo? u mnie tak się zdarza przy ząbkowaniu, jakby cycek jej pomagał, masował dziąsełka...przy uczeniu samodzielnego zasypiania trzeba być po prostu konsekwentnym i wytrwałym, nie wiem, co Ci tu doradzić i jak pomóc...a jak z niej dietą, je stałe produkty? może duża kolacja, np. kaszka?

Odnośnik do komentarza

Kochana ja tak miałam ze starszym synem - i nic nie pomagało - przestałam karmić, dawałam smoczka, zabrałam bo go szukał w nocy i się wybudzał, przestałam karmić butelką mlekiem w nocy, dawałam wodę etc. wszystko na nic choć może nie do końca pamiętam dobrze bo on z tych którzy zawsze często się budzili i z tych którzy nawet do teraz wstają przed 6

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Mój synek zwykle przesypia więcej niż 2 godz już,ale zdarzają się takie noce,jak dzisiaj:poszedł spać około 20,wstał o 6,a budził się...kilkanaście razy(!) (przestałam liczyć po 12stym..).Też jest na piersi,budzi się też po to,by sobie pociumkać cycka-je tak z 2 razy w nocy,reszta to "zabawa".
Pewnie,że możesz próbować nauczyć ją zasypiać samodzielnie-a nuż się uda :) U nas to nie działa,więc póki co jestem cierpliwa i wyczerpana..ale damy radę;)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza
Gość marta_1988

Tak z piersi zrobiła sobie smoczek i tak było od początku. Na początku to mi pasowało bo jak się przebudziła to dałam jej cyca i dalej spałyśmy ale teraz robi się to męczące. I wiem, że to moja wina. Ale też jestem co cc i na początku bolała mnie jeszcze blizna jak musiałam wstawać w nocy więc dla wygody wzięłam ją do swojego łóżka i dałam cyca. I teraz dupa... A co do diety to już zaczęła jeść różne rzeczy ze słoiczka ale jest lekki problem i nie bardzo chce jeść. Ale jakoś daję jej (bez przymusu oczywiście). Próbowałam oczywiście nakarmić wieczorem troche bardziej ale o kaszce to nawet nie chce myśleć mój Szkrab. No nic, spróbuje nauczyć zasypiać. I wiem, ze trzeba być konsekwentnym i mam nadzieję, ze będę bo już mnie dobija to wstawanie. Dzięki dziewczyny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

~marta_1988
Tak z piersi zrobiła sobie smoczek i tak było od początku. Na początku to mi pasowało bo jak się przebudziła to dałam jej cyca i dalej spałyśmy ale teraz robi się to męczące. I wiem, że to moja wina. Ale też jestem co cc i na początku bolała mnie jeszcze blizna jak musiałam wstawać w nocy więc dla wygody wzięłam ją do swojego łóżka i dałam cyca. I teraz du... A co do diety to już zaczęła jeść różne rzeczy ze słoiczka ale jest lekki problem i nie bardzo chce jeść. Ale jakoś daję jej (bez przymusu oczywiście). Próbowałam oczywiście nakarmić wieczorem troche bardziej ale o kaszce to nawet nie chce myśleć mój Szkrab. No nic, spróbuje nauczyć zasypiać. I wiem, ze trzeba być konsekwentnym i mam nadzieję, ze będę bo już mnie dobija to wstawanie. Dzięki dziewczyny za pomoc :)

no kiedyś z tego wyrośnie...potrzeba czasu, ja też po cc i też spałam z jednym dzieckiem i z drugim też...

Odnośnik do komentarza

Skąd ja to znam ...
Po roku czasu nawet dłużej synek przesypiał całe noce
Karmiłam 15 mies i dopóki karmienie piersią trwało noce były nieprzespane
Po tym jak już zakończyłam karmić ładnie przesypiał ale później też córeczka się pojawiła Teraz oprócz czasu ząbkowania noce nie są takie złe
Życzę i tobie przespanych nocy

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Mój synek ma obecnie 8 miesięcy, od urodzenia nie przespał ciągiem nigdy wiecej niz 3-4 godz, są noce kiedy budzi sie co godzina, nie pomogło nic: biały szum, karmienie mm,mniej snu w dzien, kołyska, wózeczek, spanie w naszym łóżku.. po prostu należy do dzieci czuwających 24 na dobę ;) mam nadzieje ze kiedyś z tego wyrośnie ale pocieszam sie tym, że podobno takie dzieci są bystrzejsze i sprytniejsze od rówieśników"susełków" ;) póki co fajnie się rozwija jest bardzo energicznym dzieckiem.

Odnośnik do komentarza

Marta_1988, polecamy naukę samodzielnego usypiania. Spróbuj położyć dziecko, kiedy jest senne, ale jeszcze w stanie czuwania. Jeśli nauczysz swojego maluszka, aby sam uspokajał się przed snem, będzie do tego zdolny także wtedy, gdy obudzi się w środku nocy. Proponujemy także wprowadzić rytuał senny na dobranoc, który wprowadzi malucha w senny nastrój i wyciszy przed spaniem.
Zacznij od kroku 1 – przyjemnej kąpieli, następnie przejdź do kroku 2 - relaksującego masażu. Ostatnim krokiem będzie wspólne wyciszenie.
Do rytuału możesz wykorzystać kosmetyki z wyciągiem z lawendy, która znana jest z odprężającego działania.

Odnośnik do komentarza
Gość marta_1988

Nie wiem Avril, pediatra powiedziala to samo. Ale mala ladnie przybiera na wadze i wszystko jest w normie. Probowalam oczywiscie kaszke na noc dac ale jak tylko posmakowala to marudzila i odwracala glowe. Ostatnio jakos wymusilam na niej ok 120 ml mm ale i tak sie budzila. Chociaz mam takie wrazenie ze malutko je bo dosc krotko ciagnie cyca. I czasami wydaje mi sie ze slysze jak jej w brzuszku burczy. Dzisiaj zaczynamy nauke samodzielnego zasypiania i jestem ciekawa czy to podziala.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...