Skocz do zawartości
Forum

Nosidełko vs chusta-co polecacie na wycieczkę?


Rekomendowane odpowiedzi

Chcemy się wybrać z M. i naszym 7-mies synkiem na kilka dni w góry.Spacerówka jest,ale wiadomo-niestety nie wszędzie się nią wjedzie.Mamy też chustę,jednak tatuś wiązać nie chce/nie potrafi/ma po prostu awersję(?),dlatego zastanawiamy się nad nosidełkiem.
Wzbraniałam się przed nim,bo niezdrowe,ale z drugiej strony przecież to tylko raz na jakiś czas byłoby używane..
Czy Wy używacie nosidełek i jakie ewentualnie mogłybyście polecić?
Widziałam już ofertę firmy Tula-fajnie to wygląda,tzn na wygodny (?) sprzęt,choć tanie to nie jest...

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

ja byłam nad jeziorem z dzieckiem 6-miesięcznym i miałam chustę i polecam raczej chustę...będąc w górach (bez dzieci) widziałam, jak rodzicie noszą dzieci w nosidełkach albo plecaczkach na plecach...z minek tych dzieci wywnioskowałam, że raczej szczęśliwe to one nie były, moim zdaniem to są rzeczy mało wygodne dla dzieci, ja w ogóle bym dziecka, nawet mojej trzylatki, na górski szlak nie zabrała, bo moim zdaniem to zbyt męczące dla dzieci i rodziców, ja tam z tych, co z dziećmi wolą nad jezioro lub nad morze

Odnośnik do komentarza

Mieszkamy blisko Np Karpacza,nad morze za daleko,a i tu górki to nie jakieś Himalaje:)
Właśnie kiedyś w Tatrach widzieliśmy parę z dziećmi,a tym jedno w nosidełku -na zadowolone nie wyglądało...ale z tego co pamiętam,nosidełko wyglądało na takie dość hmm..niskiej jakości.Może się mylę,ale czy te droższe (a jest to kwota ok 400zł) nie są "wygodniejsze"?

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Avril87
mam niespelna 3 miesiecznego synka, MArgaritko czy moglabys mi doradzic cos z chusta? Chcialabym kupic chuste ale kompletnie sie nie znam rozne opinie czytalam nike wiem czym sie kierowac przy wyborze.
Czy ktos cos podpowie?

ja kupiłam chustę elastyczną tula http://www.babytula.pl/collections/chusty-do-noszenia-1 na allegro są tańsze:) elastyczna dopasowuje się do dziecka i można ją najpierw zawiązać, a potem wsadzić do niej dziecko, a nie jak w innych, że wiążesz jednocześnie trzymając dziecko

Odnośnik do komentarza

Ola2710 jesli nosidlo to nie sztywne wisiadlo, w którym dziecko wisi na kroczy /typu Babybjorn/ tylko tzw. nosidlo miękkie albo ergonomiczne /Tula, Manduca, Bondolino itp./ lub jeśli maluch juz siedzi pewnie - mei tai. Ergo łatwiej się zapina /klamry, a nie wiązane pasy jak w mt/, ale gdy jest więcej niż jeden noszący to dopasowanie długości pasów za każdym razem jest uciążliwe, wtedy lepiej sprawdza się mt.
Avril87, w chuście można nosić od urodzenia, prawidłowo zawiązana pewnie podtrzymuje kręgosłup dziecka. Ja doradzam raczej tkaną, gdyż daje mnóstwo możliwości noszenia - z przodu, na plecach, na biodrze, nawet bliźnięta można nosić. Elastyczna to tylko jedno wiązanie, na dodatek dziecko jest pod trzema warstwami chusty, latem bedzie za goraco. Do tego im starsze i cięższe dziecko tym chusta bardziej sprezynuje. W tkanych nie ma tych problemów, wiązanie dobierasz do rozwoju dziecka, pogody i swoich umiejętności. Ważne by chusta tkana była splotem skośnokrzyżowym. Mam Nati i Babylonię, obie fajne, dobrze noszą. Używana Nati można kupić juz za 100 zł, nowe od 200, czasem jakieś promocje są. Używana ma tę zaletę, że jest juz "złamana" czyli mieciutka i dobrze się dociąga, nowa potrzebuje czasu i noszenia.

Odnośnik do komentarza

latem w każdej chuście czy nosidełku będzie dziecku gorąco, bo najbardziej grzeje to ciepło od osoby noszącej dziecko, to prawda, że w elastycznej dziecko dziecko jest zawinięte trzema warstwami materiału, w innych nie wiem, bo nie mam porównania
Ola jak zobaczysz, że dziecku jest niewygodnie, czy w chuście czy w nosidełku, to po prostu możesz to zdjąć i spróbować nieść dziecko na rękach, potem znów zachustować...

Odnośnik do komentarza

Nie znam sie na chustach wiec sie nie wypowiem,ale znam osoby ktore co roku jezdza w gory z dziecmi. Oni wola plecak specjalny albo nosidelko poniwaz to bylo stabilniejsze,sztywniejsze niz chusta a wiadomo ze sa rozne szlaki wiec wazniejsze jest bezpieczrnstwo malca niz ich wygoda (ale nie twierdze ze to tez nie jest wazne) ale to tez nie musi byc koniecznie prawda ,moglo to byc tylko w ich odczuciach ze chusta jest mniej stabilna. Ja tego nie potwierdze.aha i pytanie czy nauczysz sie wiazac na pare sposobow ta chuste do wyjazu poniewaz czasami na szlaku nie wygodnie bedzie miec dziecko z przodu no i nie kazdy facet zalozy chuste bo nie ktorzy uwazaja ze to malomeskie wiec wola nosidelko :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie ta zachwalana przez twoich znajomych sztywność nosidla powoduje, że nie jest ono odpowiednie - w nienaturalny sposób prostuje kręgosłup dziecka, co mu po prostu szkodzi. Mniejsza o komfort noszącego, tu się waży zdrowy rozwój malucha. W dobrze dociagnietej chuście czy dobrze dopasowanym ergo dziecko ściśle przylega do rodzica, nie lata w nim, więc jest jak najbardziej bezpieczne.
Mówiąc plecak masz na myśli specjalne nosidlo ze stelażem? Tu kluczowy jest wiek - dziecko musi stabilnie siedzieć. I jest to spory wydatek, więc raczej dla miłośników górskich wędrówek, a nie dlas amatorów, którzy użyją go raz czy dwa.
tu artykuł NT. Chust i nosidel na szlaku

Odnośnik do komentarza

a moje dziecko kompletnie nie chustowe. mam elastyczną co jakiś czas próbuję zawiązać i go tam wsadzić, a tu ryk, nawet minuty nie posiedzi. nie wiem, może coś źle wiążę. teraz nie próbowałam, bo upały, więc i mi by było za gorąco i jemu. inna sprawa, że mimo upałów on ma etap ciągłej chęci bycia na rękach. może w tkanej bym znalazła sposób wiązania, który by mu odpowiadał, ale nie chcę się pchać w koszty, skoro może się okazać, że też nic z tego.
jak będzie starszy i cięższy to pewnie rozważymy zakup nosidełka na jakiś krótsze wypady, bo to wtedy mąż będzie nosił, chusty na pewno by sobie nie zawiązał. a jak byliśmy ze szwagrem na spacerze w górach to właśnie miał nosidełko, dziecko zadowolone, tata też, mówił, że w ogóle nie czuć ciężaru dziecka jak się dobrze wyreguluje.

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jj44j8203qdaz.png

https://www.suwaczki.com/tickers/9f7jvcqg68yf2fpx.png

cd9b6vgcw57kg1sz.png

Odnośnik do komentarza

Dlatego podkreslalam ze ja sie nie znam bo jeszcze nie mialam okazji wyprubowac tych rzeczy. A moi znajomi jezdza od paru lat wiec myslalam ze cos tam sie znaja.dopiero od przyszlego roku bedziemy jezdzic e gory ,bo terez nie chialam ryzykowac wiec bede testowac. Wlasnie marzena powiedz do jakiego wieku uzYwac mozna ta chuste? Mnie nie przekonuja takie rzeczy ale w sytuacji jaka mialam wczoraj stwierdzilam ze muszesie zabezpieczyc ,mianowicie moj facet nie wyciagnal stelaza od wozka z samoxhodu i wczoraj pojechal na wypad z kolegami a ja zostalam uziemiona w domu nadodatek bez chleba i wielu innych skladnikow:)za to stalam sie kreatywna w kuchni robilam cos z niczego:) ale wole uniknac tego typu sytuacji.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

No to cię chłop załatwił :O . Producenci zwykle określają górną granicę wagową dla chusty, zazwyczaj gdzieś w okolicach 25kg, ale prawdziwe materiały chustowe mają wytrzymałość kilkaset kg/m2. Spokojnie dorosłego człowieka by poniosły. Ważne aby chusta była tkana splotem skośnokrzyżowym. Na allegro jest sporo tanich "chust" wykonanych z materiałów pościelowych, nie są ani trwałe, ani bezpieczne, ani wygodne i źle się dociągają.

Cichadoro ja mam co prawda tkaną, ale jest jedno wiązanie, 2x, gdzie najpierw się mota chustę a później wkłada dziecko i młoda denerwuje się przy wkładaniu, uspokaja się gdy chwile pochodzę. W przypadku pozostałych wiązań, czyli tych gdzie chustę mota się z dzieckiem jest spokojna. Może w tym rzecz?
W większych miastach można znaleźć wypożyczalnie chust czy doradcę chustowego. Czasem na różnych piknikach eko lub parentingowych można poprzymierzać różne chusty i poćwiczyć motanie pod okiem specjalisty bezpłatnie.

Odnośnik do komentarza

Znajac zycie w mojej wiosce zwanej Szczecin takiego czegos nie zrobią a jak zrobia to tak ze nikt nie bedzie wiedziec. Dni morza (jesli sama nie wejdziesz na strone Szczecina to sie nie dowiesz z innych zrodel ze one sa)
Czyli jesli znajde tkana splotem skosnokrzyzowym to moge uznac ze jest dobra i bezpieczna czy jednak jeszcze jakies czynniki maja na to wplyw? bo nie chce zeby sie okazalo ze kupie i okaze sie ze jakies g...o :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlclb15ksjtmsj.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...