Skocz do zawartości
Forum

Jak powinno spać niemowlę?


Gość Madziorek85

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Madziorek85

Moja corka ma 6 miesiecy i tylko spi na pleckach niechce na boczku jak zauwazylam niewiem co mam robic to jest moje pierwsza dzidzia jak ja nauczyc czy to zle ze spi na plecach.?a i do 5 miesiaca przesypial cala noc teraz sie czesto budzi i zplaczem do sa obudzenia niewiem juznco mam robic prosze o porade

Odnośnik do komentarza

witaj, moim zdaniem to nic złego, że dziecko nie chce spać na brzuszku, moje musiały do takiego spania dorosnąć, Ola zaczęła w wieku 10 miesięcy, a Emilka wcześniej. co do budzenia się w nocy, to mogą być ząbki, zwłaszcza, jak budzi się z płaczem, może marudzić na ząbki, nawet jeśli jeszcze ich nie widać, możesz podawać maści typu bobodent albo jakiś nurofen, coś przeciwbólowego

Odnośnik do komentarza

Mamy dzieci w podobnym wieku i u mnie też ostatnio często budzi się z płaczem,raz ma lepsze dni pod tym względem,raz gorsze.
Mój mały jeszcze nigdy nie przespał całej nocy (jest na mojej piersi,musi podjeść w nocy);zwykle jednak budzi się 2-3 razy,a w te płaczliwe dni potrafi co 1-1.5 godz,do tego ewidentnie nie chce jeść,tylko się Np przytulić...wg mnie musimy to po prostu przeżyć (u mnie nie ma gorączki,problemów z kupką itp,wyklucz to też u siebie).
Może to być ta paskudna pogoda,ząbki,nadmiar wrażeń w ciągu dnia albo po prostu skok rozwojowy.
Co do spania to chyba ok jest,byle byś czasami układała dziecku główkę raz w lewo,raz w prawo-żeby się nie spłaszczyła za bardzo.

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Droga mamo, spanie na plecach jest poprawną i bezpieczną pozycją snu niemowlęcia. Natomiast jeśli chodzi o częstotliwość przebudzenia dziecka, to również nie jest to powód do zmartwień - wraz z wiekiem Maluch śpi coraz mniej. Żeby pomóc Maleństwu spokojnie zasnąć radzimy wprowadzić rytuał na dobranoc, który składa się z trzech kroków.
1. Kąpiel – przyjemna i relaksująca.
2. Masaż, który w cudowny sposób pozwoli dziecku poczuć się bezpiecznym, kochanym i gotowym na sen.
3. Wyciszenie - po ciepłej kąpieli i relaksującym masażu wspólnie się wyciszcie i ułóżcie do snu.
Dodatkowo możesz wypróbować pielęgnację kosmetykami z wyciągiem z lawendy, która ma pozytywny wpływ oraz ułatwia zasypianie.

Odnośnik do komentarza

no to faktycznie ciężko jak maluszek sam się przekręca na brzuch a potem ma problem z odwróceniem ale myślę, że spokojnie można może zainwestować w taki podtrzymywacz wałek do spania na boku i mam nadzieję że to coś da a mój roczniak lubi tulić się w pieluchy i kocy i tak wtula buzię że sama boję się i zabieram wszystko

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...