Skocz do zawartości
Forum

Nie śpi w nocy czemu?


Gość uoczestniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość uoczestniczka

Witam, może ktos podpowie, dziecko 7 dniowe, w ciągu dnia spi ładnie, ale w nocy jest masakra. Gdzieś koło 23 obudziła się, zmiana pieluchy, pierś i dziecko się kręci, kwęka, noszenie na rękach nic nie daje, odkładam niby zasypia ale po pól godz to samo, piersi nie chce. Kładę chcę dac pierś do spania,ale dziecko sie denerwuje, krzyczy jakby nie chce złapać sutka. W końcu odciągam pokarm,daje z butli kilka łyków i też nie chce. Zasnęła dopiero o 3:00, 4 godziny wojowania,w między czasie przed uspokojeniem zrobiła kupę-przypadek,a może gazy? weim,że noworodek ma prawo nie spać w nocy, ale w ciągu dnia spi w miarę ładnie, a w nocy(druga taka noc) jakas masakra, a chyba dziecko nie zachowuje się tak bez powodu i tak analizuję co mogło byc przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Ja tak miałam z Hanią i niestety nic nie pomagało. W dzień mała spała dość dobrze, a wieczorem od 22 do 5 rano wcale nie spała. Potem doszły do tego kolki (koło 3 tygodnia życia). Niestety trwało to jakiś 3-4 miesiące. Byliśmy wykończeni z mężem. Też radziłam się położnych, pediatry i jedyne co mówili, to że trzeba to przetrwać, że takie małe dziecko nie odróżnia dnia od nocy i może tak mieć. U nas było jeszcze trudniej, bo Hania urodziła się w listopadzie, więc ciągle było ciemno. Także życzę cierpliwości i lepiej przestaw się na spanie w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza

witaj, przykro mi, że macie takie noce, ale moim zdaniem to nie potrwa długo, tak malutkie dziecko nie odróżnia jeszcze dnia od nocy, dlatego w nocy potrafi zachowywać się, tak, jakby był dzień...u nas początki, pierwszy miesiąc to była katastrofa wstawała co dwie, 1,5 godziny na godzinę, dwie lub trzy...robiła kupkę, napinała się, jak zrobiła, to było już lepiej, u nas poprawiło się po pierwszym miesiącu, zaczęła lepiej spać, przede wszytskim nie wybudzać się co noc na te dwie godziny, jeszcze się tak wybudza, ale rzadziej

Odnośnik do komentarza

Kiedy bylas w ciąży w dzień chodzilas, cos robilas, dziecko było cały czas kołysanie i spalo. W nocy ty lezalas a maluch się budził, prawda? Tak wiec dziecko ma taki rytm dobowy jak do tej pory.
Z czasem się przestawi. Warto nocą nie zapalac światła tylko jakąś delikatna lampkę, żebyś widziała cokolwiek przy przewijaniu. Tak samo przy karmieniu, jeśli dasz radę to nawet karm po ciemku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...