Skocz do zawartości
Forum

4-miesięczne niemowlę zjada bardzo mało


Gość aniaaa91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aniaaa91

Witam, nasze maleństwo za pare dni skończy 4miesiace. Sama zjadała 40-60ml a reszte dokarmiałam na śpiku. ALe swierdziłam ,że trzeba karmienie na śpiku zakończyć gdyż dziecko przestanie całkowicie na jawie jesc bo nie będzie umiało. Przec dobe zjadała ok 700ml . Ale kiedy przestałam karmić na śpiku to przez cały dzień zjadła mi ok 400ml , normalnie ręce opadają. Przez pierwsze 6tyg zycia nie było żadnego problemu z karmieniem a teraz coraz gorzej , juz chyba wszystkiego probowałam i bez zadnych rezultatow. Latałam ciagle do lekarza , i tylko slyszałam przybiera wiec jest ok.Przybiera ale minimalnie .... a teraz jak przestałam na spiocha karmic to całkowicie przestanie. ;/ Wybieramy sie w czwartek znowu do lekarza i mam zamiar wymusic szczegolowe badania bo juz nie mam sił . Jestem wykonczona psychicznie boję się kazdego dnia,że bedzie tylko coraz gorzej. Wolałabym zeby mała jadła bardzo dużo i była jak kuleczka, po czasie i tak by to zrzuciła, a mamy długą i chudziutką tyczkę.Może ktoś mi doradzi co robić dalej ?. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Tak karmię mlekiem modyfikowanym, zmieniałam już kilka razy mleko po urodzeniu miałam Ha bo moj pierwszy syn miał alergie wiec w szpitalu dali mi takie mleko, po miesiacu jak byłam z malutką na bilansie , mała już po 4 tyg zycia dostała kolek wieć pediatra zdecydowala ze mam dawac Comfort i gdzie od tego czasu sie wszystko zaczeło. Mała miała ok 1,5 miesiaca kolki jadła coraz mniej wiec zadecydowałam ze bede ja dokarmiać na śpiku, potrafiła po 6 h tylko tyle zjesc nawet jak co godz probowałam jej podac mleko to tylko sie wymigiwała. No to karmiłam na spiaco. ale przez dobe zjadała od 600-700ml.Pare dni temu probowałam jej dać łyżeczką bardzo żadkiej kaszki ale zaczeło jej sie podnosić i mi wymiotować, probowałam jeszcze kilka dni ale nic z tego i zrezygnowałam. Wczoraj zdecytowałam ze sprobuje je nie karmic na spiku . Rano tylko podałam jej na spiaco i zjadła 150ml a pozniej odpusciłam i jadła 20-75ml przez cały dzien zjadła ok 400ml. A wieczorem tez nie tknęła butelki . Zapomniałam jeszcze dodać ze jak kolki sie skoczyły to po pewnym czasie zdecodowałam sie przejsc na mleko 1. Ale i tak bez zmian. Dzisiaj rano mała zjadła sama nie śpiąc 150ml. Następne karmienie już się powoli zbliża i ja już cała drże co będzie dalej...:(

Odnośnik do komentarza

Chciałam jeszcze dodać ,że poczatkowo probowalismy z mężem ją zmuszać do jedzenia , siedziałam z nią od 1-1,5h zeby zjadła te 110ml. zabawialam, spiewałam , właczałam syszarkę ,światło. normanie cuda niewidy . kombinowalismy na wszystkie sposoby. i wszystko mowiłam pediatrze a ona traktowała to jak powietrze. Teraz mam zamiar wymusić jakies badania krwi i moczu . bo opadam już z sił.

Odnośnik do komentarza

normalnie jak dokarmiałam na śpiku to robiła przewaznie codziennie i kupka była normalnej konsystencji i kolor zółtawy czyli w normie. dzisiaj mała jest dosyć słaba i senna ale zjadła juz rano te 150 a teraz 115 wszystko na jawie.

Odnośnik do komentarza
Gość Domi123456

Mój mały w sumie je jak chce. Ja mu na to pozwalam bo ładnie przybiera na wadze. Też niechętnie pije mleko. Ale za to je inne rzeczy zupki deserki kaszki. Zaczęłam mu dawać inne rzeczy jak skończył 3 miesiące. Teraz ma 4 jest pogodnym dzieckiem radosnym ruchliwym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mój mały miał także problemy z przybieraniem na wadze:/ ok. 4 miesiąca zauważyłam, że miałam mniejszą ilość pokarmu, więc stwierdziłam, że zacznę go przyzwyczajać do butelki. Niestety, ale mimo moich usilnych prób malutki nie chciał pić modyfikowanego mleka, więc musiałam go dokarmiać piersią. I tu zaczęły się problemy z laktacją, na szczęście pomogły mi suplementy, które zaczęłam regularnie przyjmować (wystarczy raz dziennie, np. Prolaktan) i razem daliśmy radę:) Mały zaczął ładnie przybierać na wadze, aż ok. 6 mc odstawiłam go całkowicie od piersi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...