Skocz do zawartości
Forum

Nadmiar mleka


Rekomendowane odpowiedzi

Karmię piersią od 3 tyg, ale produkcja pokarmu wcale sie nie ustabilizowala. Jest masa mleka, piersi robia sie pelne przed czasem karmienia, twardnieja i czesta zaczyna z nich samoistnie kapac mleko. W nocy pomiędzy karmieniami jest maly dramat, budzę się z przemoczonym stanikiem i koszulką. Karmię regularnie 3 godziny, ale piersi zaczynaja prace od nowa bardzo szybko po karmieniu, rowniez w dzien. Staram sie nie uzywac za bardzo laktatora, zeby nie pobudzic ich do jeszcze wiekszej aktywnosci :( Prosze o rade co robic dalej?!

Odnośnik do komentarza

Nie znam tego problemu z autopsji,ale koleżanki mi radziły jeszcze przed porodem,żeby: pić napar z szałwii,jak się zrobią grudki to rozmasowywać,można odciągać troszkę ręcznie,okłady z liści zimnej kapusty (rozbić też tłuczkiem wcześniej).
Mam nadzieję,że coś pomoże..a jak nie,to dzwoń do swojej położnej,ona powinna pomóc.Pozdrawiam!

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Kochana niejedna mama powie że to cudnie że masz tyle pokarmu.Rozumiem jednak że to problem dla ciebie. Warto kochana zmotywować się i np. nadmiar niewielki ściągnąć sobie - nie do końca tylko ten początek by piersi nie były nabrzmiałe aż tak. Poza tym jest też wyjście np, ściągać pokarm i oddawać do poradni laktacyjnej lub mrozić nadmiar.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Z jednej strony dobrze,że pokarm jest,ale rozumiem,że to też może być problem..
Sama jak chciałam pobudzić laktację,używałam laktatotra,więc podejrzewam,że odciągając nim można wpaść z deszczu pod rynnę-ale może warto spróbować,albo odciągnąć początek ręką..
Ulla moim zdaniem dobry pomysł z mrożeniem-ja tak robię,bo z laktacją bywa różnie i lepiej być zabezpieczonym (choć teraz paradoksalnie mamy problem z butelką-mój mały cycuś traktuje ją jak gryzak i denerwuje się jak coś z niej leci ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

Laktacja normuje się około 3 m-ce, więc jeszcze sporo czasu przed tobą. Jesli pokarmu masz zbyt wiele pij 1-2 szklanki naparu z szałwii dziennie. Tylko nie szalej z tą szałwią bo za tydzień twój maluch będzie mieć skok rozwojowy i zwiększone zapotrzebowanie na pokarm, więc będzie jak znalazł, nie będziesz musiała go trzymać cała dobę przy piersi, żeby się najadł :)
A w nocy wymieniaj po karmieniu wkładki laktacyjne

Odnośnik do komentarza

ja pamiętam, że mi szałwia nie pomagała w ogóle, ani okłady z kapusty, lodu, nic a nic, ciekło mi mleko strumieniami, co 3 godziny odciągałam po 300ml z każdej piersi. To był istny koszmar! aż praktycznie w przeciągu kilku dni jak zaczęło się wszystko "normować" okazało się, że po nawale nie ma już ani kropli....

Odnośnik do komentarza

Po wielkich bolach udalo sie wreszcie zapanowac nad tematem pod koniec zeszlego tygodnia. Stosowalam odciaganie, ale tylko minimalnie, bo rzeczywiscie gdy robilam to dluzej niz 1-2 minutki, to tylko pobudzalo do wiekszej produkcji mleka. Do tego po 1 szkl szalwii przez 2 dni i oklady z lodu (zawinietego w sciereczke) po karmieniach wieczornych i nocnych. Nie wiem do konca czy i co pomoglo najbardziej, byc moze najlepszy byl po prostu czas :) Ale wszystkie rady pozwolili mi sie skupic na szukaniu rozwiazania a nie samym problemie i bardzo mi to pomoglo przeczekac najgorsze momenty. Dzieki wielkie wszystkim dziewczynom, ktore odpowiedzialy! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość Marta_2606

Przy nawale pokarmu świetnie się sprawdza laktator Lovi Prolactis:) Jest to laktator elektryczny więc nie trzeba się namachać żeby odciągać,zawsze można sobie zrobić zapas mleczka na później.Można sobie ustawić i zaprogramować czas odciągania,a nawet budzik przypominający o kolejnym odciaganiu,np.między karmieniami dzieciątka.Super sprzęt.Nie jest tani ale wart swojej ceny:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...