Skocz do zawartości
Forum

Spanie w łóżeczku


Gość dzastinka

Rekomendowane odpowiedzi

można wyuczyć dziecka samodzielnego spania w łóżeczku, są na to różne metody, ale łączy je jedno, dziecko płacze, płacze i jeszcze raz płacze, większość dzieci załapuje o co chodzi po dwóch, trzech dniach, inne po 2 tygodniach, trzeba być bardzo konsekwentnym, czasem też, jak dziecko ma spać w nowym miejscu na jakimś wyjeździe, to problem się pojawia znów, podobnie w czasie ząbkowania, czasem trzeba całego procesu uczyć od nowa, ja się nie podjęłam tej nauki, z doświadczenia powiem, że dziecko uczy się samodzielnego zasypiania około 2-3 roku życia, mam nadzieję, że Twoje dziecko da Ci pospać, życzę Ci wszystkiego dobrego:)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Margeritką - wszystkie sposoby są związane ze stresem i płaczem malucha. Ale warto często próbować i zmieniać schematy bo dzieci też zmieniają upodobania. Niedawno mój synek polubił zasypianie na brzuchu. Wystarczy, że odłożę do łóżeczka na brzuch i zasypianie skraca się i jest spokojniejsze.

Mamusia: czerwiec 2013, lipiec 2015

Odnośnik do komentarza

A gdzie śpi na dzień dzisiejszy? Z tobą, w wózku? I dlaczego zależy ci na tym, żeby dziecko spało w łóżeczku?
Jeśli we wspólnym łóżku wam ciasno wystarczy zrobić z łóżeczka "dostawkę" (zdejmuje się jeden bok łóżeczka i przytwierdza łóżeczko do "dorosłego" łóżka, żeby się nie rozsuwały), wtedy dziecko jest trochę u siebie, a jednocześnie na wyciągnięcie ręki i w każdej chwili, kiedy tego potrzebuje może przytulic się do rodziców.
O "uczeniu" dziecka zasypiania w swoim łóżeczku mam takie samo zdanie jak poprzedniczki. Przyjdzie czas, że dziecko dojrzeje do samodzielnego spania i samo wyniesie się do swojego łóżeczka. Nie będzie z tobą spało do matury, bez obaw :)

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na konkretne pytanie - po co chcesz to już teraz robić? Czy dotychczasowa forma usypiania ci nie odpowiada?
Jeżeli chcesz uczenia już teraz warto na początku po karmieniu położyć dziecko do łóżeczka i siedzieć koło niego. Potem co jakiś czas kłaść a jak się bardzo rozpłacze wziąć na ręce, uspokoić i położyć ponownie. To dość męcząca metoda ale skuteczna. Jednak warto wiedzieć że nie może obyć się bez płaczu. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...