Skocz do zawartości
Forum

Z naszej sypialni do pokoju dziecięcego


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Panie
Proszę Was o radę. Nasze dziecko ma już 9 m-cy, śpi w łóżeczku w naszej sypialni. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że maluch budzi się co godzinę. Z różnych powodów - a to smok wypadnie (próbujemy odstawić), a to łyczek mleka, a to ktoś kaszlnie i dzieć się rozbudzi. Ma płytki sen, budzi się często i płacze. Zrywamy się oboje.

Nie ukrywam, że staje się to męczące. To już dziewiąty miesiąc... my jesteśmy wykończeni fizycznie i psychicznie. Rozważamy, czy przeniesienie łóżeczka do pokoju dziecięcego nie pozwoliłoby dziecku nauczyć się normalnego spania. Teraz na każde "zajęknięcie" ma nad sobą mamę i tatę. Może gdyby musiało popłakać chwilkę dłużej nim do niego przyjdę, w końcu odechciałoby się pobudek z byle powodu?

Neurologicznie nasz maluch ok. Temperament trudniejszy, nie znoszący sprzeciwu ;)

Proszę o radę...
Niewyspana

Odnośnik do komentarza

dziecko potrzebuje bliskości, w 9 miesiącu jest skok rozwojowy, moja córka w tym czasie też bardzo często wstawała w nocy i wstaje do tej pory, ma już 12 miesięcy i ja też jestem ciągle niewyspana, ale wiem, że to minie:) ja uważam, ze taki maluch potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, a może nawet spania z wami, ja śpię z moją córką, jak tego potrzebuje, nawet z moją trzylatka, jak przyjdzie do nas w nocy i czasem budzimy się we 4 w jednym łóżku:) dziecko naturalnie nauczy się samo spać po 12 godzin w wieku około 2-3 lat, wcześniej można próbować wyuczyć snu u dziecka są różne metody i to wy jako rodzice decydujecie, ale dla mnie cena jest bardzo wysoka i nie dałabym rady.

Odnośnik do komentarza

Nasza córeczka też w tym wieku bardzo często budziła się w nocy i niestety nic nie pomagało . Gdzieś ok 10 miesiąca wszystko wróciło do normy ( tzn u nas córka wstaje raz na karmienie w nocy). Wtedy też zrobiliśmy jej pokój dziecięcy , ale to raczej ze względu na to , że zaczęła mieć problem z wieczornym zasypianiem , wszystko ją rozpraszało , no i rano budziła się jak mąż do pracy wychodził . Dzięki temu teraz lepiej śpi i dłużej , ale w nocy dalej budzi się na jedzonko .
Życze dużo siły i cierpliwości , pewnie niedługo się unormuje. Jeżeli czujecie , że przeniesienie maluszka wam pomoże to myślę , że warto spróbować. U nas była to bardzo dobra decyzja jak na ten wiek i usposobienie naszego dziecka.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidzbmh5gg4f5ku.png

Odnośnik do komentarza

przede wszystkim odsypiaj jak się da w ciągu dnia no chyba że pracujesz to już gorzej, ja w takich chwilach byłam bezsilna teraz już wiem że nie ma co przesadzać - mój starszy był uczony spania samodzielnego i wszyscy się męczyliśmy a teraz jak młody się budzi to nic innego idzie na klatkę piersiową do męża a jak dośpi to odstawiany do łóżeczka nierzadko śpi z nami w łóżku

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...