Skocz do zawartości
Forum

Mój synek przestaje oddychać


Gość Monika Zielińska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monika Zielińska

Hej . Jestem strasznie zaniepokojona. Otóż mój 3,5 miesięczny synek od jakiegoś czasu podczas snu robi przerwy w oddychaniu. Lapie oddech 3 razy a za 4 przestaje oddychać na około 5-8 sekund. Nie wiem co się dzieje. Proszę o wasza pomoc co robić . :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli to tylko kilka sekund to jak najbardziej normalne. Niemowlęta nie oddychają równo, takie krótkie bezdechy nie powinny być niczym niepokojącym. Oczywiście jeśli to cię martwi nie zaszkodzi spytać lekarza. mały ma tak od urodzenia czy od niedawna? Śpi osobno czy z tobą? Bo najlepsza profilaktyką na bezdechy jest spanie z rodzicami - dziecku oddech "wyrównuje" się do dorosłych. Z córką było tak, że jak ja westchnęłam to ona też od razu przez sen wzdychała :) Zresztą do dziś jeśli przyjdzie do nas to dostosowuje się z oddechem do mnie, albo do męża, zależy do kogo się przytuli.

Odnośnik do komentarza

Monika ja na Twoim miejscu kupiłabym monitor oddechu. Wydatek nie jest aż tak duży (w PL jakieś 400 zł w komplecie z nianią elektryczną) a masz wtedy pewność, że nic złego nie dzieje się z dzieckiem. Ja właśnie zamawiam taki dla mojej córeczki, która przyjdzie na świat za ponad dwa miesiące. Nie chcę ryzykować po prostu... Moja siostra używa monitora już przy trzecim swoim dziecku (szwagier cierpi na bezdech). Dwójka starszych nie miała problemu nigdy, ale najmłodsza (teraz 9 miesiącu) jakieś dwa miesiące temu zatrzymała się oddechowo podczas snu w nocy. Gdyby nie pisk monitora... Brrr nie chcę nawet myśleć o tym.

http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zkab5te0m.png

Odnośnik do komentarza

Myślę, że pomysł z monitorem oddechu jest dobry - lepiej niech okaże się niepotrzebny niż jak ma się coś stać, ale badania i tak trzeba zrobić. Może to wina serduszka. Słyszałam o czyms takim, ze w czasie snu mozna zapominac o oddychaniu i wtedy wysylana jest duza dawka adrenaliny - jest to cos, co czasem budzi nas w nocy drgnieciem i uczuciem jakby spadania.

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...