Skocz do zawartości
Forum

Oduczanie drzemki na cycku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam problem- moja prawie 5 miesięczna córeczka traktuje pierś jako uspokajacz. Kiedy po 1,5 godz aktywności chce się zdrzemnąć jedynie ssanie piersi i krótka drzemka (20-30 min) potrafi ją zregenerować. Po wieczornej kąpieli również dostaje pierś i jest odkładana do łóżeczka jeszcze nie całkiem śpiąca- umie już zasnąć sama (nauczyliśmy ją metodą 3-5-7 w 3 dni...zawsze już po 7 min zasypiała), natomiast w dzień totalnie się to nie sprawdza i włożona do łóżeczka płacze jakbym ją do wrzątku wrzuciła :( Wiem, ze to są cudowne chwile intymności i ciepła z dzieckiem, ale ja chce ją tego oduczyć dla jej dobra- zaraz wracam do pracy i tata ani niania nie podadzą jej piersi. Kiedy zostawiliśmy ją z babcią to zasnęła na rękach po wielkich płaczach i to tak płyciutko, ze nadal była zmęczona. Dodam, że smoczka toleruje tylko w foteliku samochodowym, żeby się wyciszyć i zasypia. W chuście nie chciała chodzić, poza tym mi zależy na takim nauczeniu jej drzemania, żeby mama nie była niezbędna. Ponad to jak w dzień uda jej sie porządnie wyspać to i w nocy budzi się tylko raz- inaczej 3 razy. W dzień ma 2 spacery po 1,5-2 h, na których pięknie śpi. I znowu jest problem jak pogoda totalnie nie dopisuje (chodzimy z nią do -10C), bo i taka drzemka jej odpada...Bardzo proszę o radę, jeśli ktoś znalazł sposób na ukojenie swojego zmęczonego maluszka.

Odnośnik do komentarza

dla takich malutkich dzieci czymś naturalnym jest zasypianie przy piersi mamy i trudno je tego oduczyć...zazwyczaj zamiast tego, musi coś być, albo zasypianie przez noszenie na rękach albo w wózku, albo kołysanie, albo przytulanie...moze też być tak, że przestawia jej się spanie z dwóch drzemek w ciągu dnia, do jednej...za dużo nie pomogłam, bo na wyczonych metodach spania nie znam się wcale...w każdym razie życzę cierpliwości i tego, żeby się ten sposób zasypiania wypracował i był skuteczny nie tylko wieczorem, ale też w dzień

Odnośnik do komentarza

Mój synuś zasypiał w ciągu dnia przy piersi do momentu gdy nie odstawiłam co całkiem od cycka. W momencie gdy wróciłam do pracy mały jadł już pokarmy stałe i bez problemu zastępował sobie cycka czym innym gdy mnie nie było a nauczony był wtedy zasypiania w wózku. Gdy wróciłam po pracy dostawał pierś i był prze szczęśliwy. Jeśli chcesz karmić dalej to myślę, że twoja córeczka nauczy się, że mleczko i cycuś będzie jak mama wróci. Maksio pojął dość szybko choć pierwsze dwa dni bratowa miała ciężkie. Nawet gdy pracowałam do późna mąż kładł małego spać bez problemu, ululał go w wózku i mały budził się na mleko dopiero koło pierwszej w nocy. Teraz mały ma ponad rok mleko pije z niekapka wieczorem zasypia sam w łóżeczko ale niestety w dzień tylko bujany we wózku. Mimo wszystko życzę cierpliwości:)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaj44j6npfr40t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2s8fwoxc2zo6y.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...