Skocz do zawartości
Forum

Jak wytłumaczyć dziecku że nie wolno szczypać


Rekomendowane odpowiedzi

Moja 9miesieczna córka od kilku tygodni szczypie bez litości zazwyczaj tam gdzie jest gołe ciało tzn po rękach nogach dekolcie czasem nawet po twarzy...
i nie wiem jak wytłumaczyć takiemu dziecku ze nie wolno...
jak jej tłumacze że nie wolno to ona jak na złość jeszcze mocniej...
jak próbowałam nie reagować to szczypała puki jej nie upomniałam itd i tak w kółko...
najbardziej drażni mnie jak kogoś tak szczypie i drapie( mimo ze jej non stop obcinam paznokcie to i tak ma ostre:/)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze, że jestem trochę zaskoczona. Może można jej podsunąć szybko coś pod rączki, jak zaczyna szczypać, odwrócić uwagę i zająć czymś innym. Wydaje mi się, że trudno będzie wytłumaczyć, bo właśnie tak, jak piszesz, tym bardziej będzie to robić. Może myśli, że to rodzaj zabawy, więc jak zaczyna szczypać, powiedz, żeby np. klaskała w rączki, to się dzieciom podoba. Dobrze by było, gdyby ją to zajęło na tyle, by się spodobało, to wtedy może jakoś powolutku zapomni o szczypaniu....życzę dużo cierpliwości i wytrwałości, bo będzie Ci teraz bardzo potrzebna...trzymaj się cieplutko.

Odnośnik do komentarza

Mambach, moja córcia też tak 'szczypie'. Mam wątpliwości, czy robi to świadomie. Ona raczej poznaje siebie, otoczenie, możliwości, jakie dają jej rączki, ćwiczy chwyt. Jestem przez nią na dekoldzie podrapana, poszczypana. Nawet mam siniaki. Ale to raki etap, który sam przejdzie. Mój mąż dodatkowo pisaczy, gdy go tak chwyci 'uszczypnie' za nogę, a tam busz ;)
Ja jej mówię 'nie wolno' i delikatnie 'odrywam' jej rączkę. Też się śmieje :D

Odnośnik do komentarza

Myślę, że Nikawa ma rację. To taki etap i zapewne niedługo jej przejdzie. Tak czy inaczej powinnaś mówić jej, że tak nie wolno i że to boli i starać się jakoś emocjonalnie nie reagować, bo to może się jej spodobać na dłużej. Nie jestem zwolenniczką metody odwracania uwagi, bo wydaje mi się, że dziecko powinno się uczyć nazywać czynności, uczucia czy cokolwiek, co się wokoło dzieje. Tak więc bądź cierpliwa i zaopatrz się w maść na podrapania ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza

Mambach, jak tam Mała Szczypawica? U nas jest mniej szczypania, choć dziś mi wyrwała włosa ;)
Tak sobie pomyślałam,że ze szczypaniem jest podobnie, jak z wyciąganiem języka u takich maluszków. Przez jakiś czas H. wystawiała język, nawet zaczęłam się zastanawiać, czy nie będzie seplenić międzyzębowo, do tego bocznie :p i na nic by się zdało nie używanie smoka. Na szczęście ten etap ma już za sobą.

Odnośnik do komentarza

Mambach, wiem, że zmartwieniami jest ciężko, ja przez święta przeżyłam coś naprawdę trudnego....siedziałam i płakałam, chciałam pomóc, a byłam bezsilna...dobrze, że teraz jest dduuuużo lepiej, ale wierz mi, zawsze trzeba wierzyć, że będzie dobrze, mieć nadzieję, że wszystko złe minie, choć to czasami ogromnie trudne, ale ja tylko dzięki temu przetrwałam....u Ciebie też to minie, nie można się podddawać nawet, jak jest wyjątkowo źle...życzę, żeby te problemy wreszcie Cię opuściły jak najszybciej....byś mogła być szczęśliwsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...